Spekulace: USA by měly mnohem více používat OpenOffice.org

V současné finanční krizi by se mělo šetřit všude - proto by měla americká vláda prosadit používání Openoffice.org na státních úřadech. Nejen na toto téma spekulují někteří blogeři.  

Jako příklad uvádějí Brazílii, kde se svobodný software a Openoffice.org používá (minimálně ve školství) již několik let. (Teoreticky by šlo zmínit také Venezuelu, ale to není pro USA příliš vhodný příklad.)

Brazílie, země s velkou budocností a schopným vedením, ustanovila používání svobodného softwaru ve školách. To znamená, že 100 milionů studentů v Brazílii bude mít o několik let delší zkušenost s používáním svobodného softwaru než studenti ve Spojených státech. Školy ve Spojených státech si - s ohledem na konkurenčnost a globálnost světového trhu - nemohou dovolit zůstat výrazně pozadu.

Podle Your Second Economic Stimulus Check Is On Its Way, OpenOffice.org for the US Federal Government?

Americké školství je oproti tomu v područí Microsoftu, píše se na blogu BeginLinux.

V souvislosti s faktickým zvolením Baracka Obamy do funkce amerického prezidenta se naděje na změnu, kterou měl ostatně jako hlavní motiv své kampaně, hledají právě u něj. Rich Zygler zjistil, že Obamův web běží na technologii LAMP (Linux, webový server Apache, databáze MySQL a jazyk PHP), kdežto poražený McCain provozoval své stránky na Windows. Není třeba v tom hledat symboliku, mnozí blogeři jsou si jistí, že Obama zná hodnotu open source a že je nasazení tohoto modelu v hroutícím se světě velkých koncernů jedinou možností, jak z krize ven. Již dnes může každý Američan sledovat na internetu, "na co jdou jeho peníze" (webová aplikace je open-source). Což je v situaci, kdy se tříští základy amerického automobilového průmyslu, jedna z mnoha zajímavých možností, jak vše alespoň sledovat.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz