Firma ZDVIH servis, s.r.o. používá OpenOffice.org

obecna.png Firma vyrábějící zdvihací plošiny, schodišťové a průmyslové sedačky používá kancelářský balík OpenOffice.org.    

Proč používáte OpenOffice.org?

Na OpenOffice.org jsme přešli již před mnoha lety, tuším, že to byla verze 1.1.0. Bylo to hlavně z důvodu ceny. Nechtěli jsme investovat do aktualizací kancelářských balíků od Microsoftu a do koupě slovníků do balíku od Software602.

Jací uživatelé, na kolika počítačích a kolik jich je?

V naší společnosti se OOo používá na pěti počítačích. Jednatel společnosti spolu s balíkem od Microsoftu, dva obchodníci, jeden konstruktér a jeden technik.

Na jakých operačních systémech OpenOffice.org provozujete?

  1. WinXP Home/Professional

  2. Vista

Popište typ dokumentů, které obvykle vytváříte nebo zpracováváte.

Nejčastější činností v OOo je vytváření cenových nabídek ve Writeru, dokumentací k výrobkům s rejstříky, obsahy, tabulkami a obrázky ve Writeru a tabulky v Calcu. Já někdy používám i Base. Draw, Impress a Math prakticky nepoužíváme.

Máte problémy při výměně dat, např. v případě souborů MS Office?

Nejčastějším problémem při výměně dat je rozhozené formátování a tabulky při převodu do formátu *.doc.

Při komunikaci s partnery v 99% používáme exportované dokumenty do *.pdf. V případě, že je nutné na druhé straně dokument upravovat - typicky smlouvy, pak používáme „microsofťácké“ formáty.

Zhodnoťte kvalitu práce s kancelářským balíkem OpenOffice.org.

Práce s OpenOffice.org je velmi intuitivní a příjemná.

Doporučil bych ho, protože je to pohodový program s rychle pochopitelným a snadným ovládáním.

Prozatím jsme nenarazili na nepřekonatelný problém, který by nás nutil přemýšlet o jiném řešení.

Klady

  • jednoduchost

  • intuitivní ovládání

  • cena

Zápory

  • někdy nedostatečná nápověda

  • na starších strojích pomalejší

Je podle vás literatura a dokumentace k OpenOffice.org dostačující? Chybí vám některý typ dokumentace? Jaké zdroje používáte?

Knihy nepoužíváme.

Webové zdroje používáme, ale chybí mi více informací o Base.

Nápověda v programech je pro normální práci dostačující.

Byli byste ochotni věnovat finanční prostředky na úpravu vlastností OpenOffice.org nebo na vytvoření speciálního rozšíření?

Pokud bychom potřebovali nějaké specializované rozšíření, tak jistě.

Další sdělení

V OOo jsem napsal celou svou diplomovou práci a musím říct, že si neumím představit ji psát ve Wordu. Práce byla plná matematických rovnic, které jsem vkládal pomocí editoru rovnic Math. Práce s Math byla ohromně příjemná a rychlá, a to hlavně díky systému zápisu rovnic pomocí klávesnice oproti klikání myší ve Wordu.

Při práci jsem také používal systém hlavního dokumentu a „vložených“ dokumentů/kapitol. Úprava pořadí jednotlivých částí pak je záležitostí pár sekund.

Uveďte prosím informace o vaší organizaci a nezapomeňte také napsat své jméno a pozici či funkci.

ZDVIH servis, s.r.o.
Pražská 16
102 21 Praha 10
Ing. Jan Paták
obchodník/technik, jan.patak zavináč zdvihservis.cz
http://www.zdvihservis.cz

Používáte ve firmě, škole či organizaci kancelářský balík OpenOffice.org? Stáhněte si dotazník Používáte OpenOffice.org?, vyplňte jej a pošlete nám jej (redakce@openoffice_cz). Budeme rádi, když se v rubrice Používají OpenOffice.org objeví další příspěvky. A k tomu potřebujeme vaši spolupráci. Děkujeme.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar PetrV
Odpovědět
Hezké :-)
8. 09. 2009, 21:39:51
Je to zde asi poprvé, co nějaká firma tvrdí, že používá Base...
Poznámka. Editor rovnic od MS lze ovládat přes klávesnici. Přesto tvrdím, že lepší je používat Math, a to z mnoha důvodů, které tu již byly několikrát uvedeny. Takže nakonec souhlasím... Bylo by ovšem fajn, kdyby math uměl trvale předefinovávat znaky, ach jo :-(((((
A ještě něco. Koukněte na zajímavý prográmek Math-O-Mir. Nemyslím, že by to našlo nějak spešl uplatnění, ale je to zajímavý přístup.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz