Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 11. až 12. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 15.3.2010 do 28.3.2010.  

Prečo je výhodné skrývanie buniek, riadkov, stĺpcov a listov v Calc

Stáva sa, že v liste je vidieť aj oblasti buniek, ktoré z rôznych dôvodov nechcete nechať viditeľné. Dnes si ukážeme, ako sa dajú tieto bunky, stĺpce a riadky skryť. (openoffice.cz, 15.3.2010)

Novinky v 602Office verze 3.1 – 1. díl

V dnešním článku se dozvíte, na co se můžete těšit v nové verzi programu 602Office 3.1, na kterém stále probíhá testování a připravuje se k vydání. Tento článek je rozdělen na dvě části. V té první se podíváme na všeobecná vylepšení a na novinky v modulu Writer. Druhá část se zaměří na zbývající moduly, kde největší příděl novinek můžeme očekávat u Calc, který je jimi dosti prošpikován. Tolik asi k úvodu a k informacím o tom, co nás v příštích minutách čeká a pojďme se vrhnout rovnou na novinky. (602office.cz, 15.3.2010)

Novinky v 602Office verze 3.1 – 2. díl

Máme pondělí a je čas na to, abychom dokončili naši minisérii o novinkách programu 602Office verze 3.1. V první části jsme se podívali na všeobecné novinky, které platí pro všechny moduly a na novinky pro modul Writer. V dnešním díle, jak jsem již avizoval v pátek, se podíváme především na Calc a poté okrajově na Impress a Base. (602office.cz, 15.3.2010)

Vydána nová verze 602Office

Jsem rád, že pro vás začátkem týdne mohu mít dobrou zprávu. Je jí informace o uveřejnění nové verzi Software602 Edition, která je postavena na OpenOffice.org 3.1.09.1026. Tato verze nemá hlavní instalátor, tudíž 602SQL a Thunderbird si musíte stáhnout a nainstalovat zvlášť. Mezi největší novinky patří vyhlazení, nadtržení písma, vylepšení poznámek, našeptávač vzorců, flexibilní umístění os u grafů atd. Bližší informace o novinkách naleznete v uveřejněných článcích ZDE a ZDE. (602office.cz, 15.3.2010)

Plugin k editování VCL Testtool scriptů pro Netbeans

Marc Neumann napsal plugin pro Netbeans, který umožňuje editovat testovací scripty VLC Testtool. VLC Testtool je program, který provádí automatizovaný test OpenOffice.org a zjišťuje, zda nedochází k chybám a nekompatibilitě. Tento program pracuje i s protokolem TCP/IP, tudíž můžete testovat OO.o jak na lokálním počítači, tak i přes lokální síť. Pro ty, co nevědí nic o Netbeans, krátké vysvětlení. Jedná se o open source vývojářský program, který umí pracovat hned s několika programovacími jazyky jako je Java, C++, PHP a dalšími. Bližší informace o Netbeans naleznete například ZDE. (602office.cz, 15.3.2010)

Je čas na novou verzi OOo4Kids 0.9

Eric Bachard ve svém blogu prozrazuje další plány projektu. Chce popsat, co vše už bylo učiněno a nadále zlepšovat tento kancelářský balík pro děti. Podle jeho slov chce "demystifikovat OpenOffice.org" a odpovědět na zvědavé otázky studentů. (openoffice.cz, 16.3.2010)

OpenOffice.org s rozšírením AuthorSupportTool

Stránka www.blog.worldlabel.com Vám bližšie predstaví rozšírenie AuthorSupportTool. Tento nástroj nepridá len nejaké náhodné funkcie, ale Vám zvýši funkcionalitu Vášho textového editora. Na stránke je popísaná inštalácia, ktorá je veľmi jednoduchá. Po nainštalovaní tohto nástroja dostanete tieto rozšírenia: Template Wizard, Manage sources editor, Work progress. Viac o týchto rozšíreniach sa dozviete zo zdrojovej stránky. (linuxon.sk, 16.3.2010)

Rozšírenie pre vkladanie dátumu a času do dokumentov

Potrebujete do dokumentov v module Calc alebo Writer vkladať aktuálny dátum alebo čas na „jeden klik“? Nainštalujte si rozšírenie JP_date_time, ktoré sme pre vás pripravili. (openoffice.cz, 17.3.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení – Pozadí prezentace Ukliďme svět

Do placené sekce Ke stažení byla přidána nová šablona a to konkrétně pozadí prezentace - Ukliďme svět. Hlavním motivem této prezentace je planeta Země spolu s nadpisem Ukliďme svět. Pomocí této šablony můžete vytvořit veškeré prezentace týkající se ekologie, recyklace atd. Ukliďme svět je významný den, během kterého se provádějí skupinové úklidy, likvidace nelegálních skládek, třídění odpadků atd. Letos připadá tento den na 18.3. (602office.cz, 17.3.2010)

OOo4Kids sestaven s pomocí Mandrivy

Eric Bachard na svém blogu oznamuje, že s pomocí Mandrivy sestavil *.rpm balíček OOo4Kids. Je to kancelářský balík OpenOffice.org pro děti od 7 do 12 let a je přizpůsoben tak, aby byl snadno ovladatelný pro tuto skupinu. V současné době je na světě už verze 0.9. (mandrivalinux.cz, 17.3.2010)

Jak vytvořit rozšíření z makra pro OpenOffice.org

Linuxuser.co.uk popisuje, jak optimalizovat práci s OpenOffice.org, včetně postupu, jak nahrávat makra a poté vaše makra převést na rozšíření. (abclinuxu.cz, 18.3.2010)

OpenOffice.org používá společnost PURTEX, s. r. o.

Společnost PURTEX, s. r. o. je specialistou na zdravé spaní. V kancelářích mají nainstalovaný kancelářský balík OpenOffice.org a vyhovuje jim rozhraním i cenou. Vadí jim neúplná kompatibilita s Microsoft Office. (openoffice.cz, 19.3.2010)

Makra: Výpis poznámek

Dnes si ukážeme další užitečné makro, které nám během sekundy vytvoří nový list s názvem Komentáře a do tohoto listu vypíše seznam všech komentářů, které vytvoříme v dokumentu. Tento výpis obsahuje informaci o datu vytvoření a u každého komentáře se dozvíme, na jakém listě a v jaké buňce se daný komentář nachází a co je v komentáři napsáno. Pokud si chcete stáhnout toto makro, pak se nachází v souboru s názvem vypis_komentaru.ods na konci tohoto článku v přílohách. Pro ty, kteří nevědí, jak makro spustit, je zde krátký návod. Nejprve si stáhněte výše zmíněný soubor a otevřete si ho. Poté v dokumentu na různých listech v různých buňkách vytvořte pár komentářů. (602office.cz, 20.3.2010)

Impress pro pokročilé: export do PDF

Hotové prezentace běžně ukládáte do formátů, které vám umožňují pozdější úpravy. Existují však případy, kdy je vhodné využití exportu do PDF. Tento formát totiž zajišťuje plnou kompatibilitu zobrazované prezentace nebo dokumentu na všech počítačích bez rozdílu. Věnovat se tedy budeme základnímu nastavení exportu do PDF. (openoffice.cz, 22.3.2010)

Liberix pořádá seminář Kancelářské programy pro neziskovky

Liberix, o.p.s., pořádá 31. března 2010 v Olomouci seminář o volně dostupných kancelářských programech, jako je OpenOffice.org nebo Scribus. Akce je součástí celosvětového projektu Document Freedom Day, který poukazuje na rizika spojená s uzavřenými datovými formáty. (openoffice.cz, 22.3.2010)

Nejlepších 25 technologií uplynulé dekády

Tento žebříček sestavil webový portál eweekeurope.co.uk a nás může těšit, že se v této prominentní společnosti umístil i OpenOffice.org. Asi by se dalo říct, že těchto deset let nebylo nejlepším obdobím pro společnost vzhledem k množství přírodních katastrof, obavám z terorismu a v současné době samozřejmě vzhledem k finanční krizi. (602office.cz, 22.3.2010)

Inštalácia a aktualizácia rozšírení

Ako si v OpenOffice.org nainštalujem rozšírenie? A ako ho zaktualizujem pri zverejnení novej verzie? Toto sú časté otázky používateľov, na ktoré dáme odpoveď v nasledujúcom článku. (openoffice.cz, 24.3.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení – Daňové přiznání za rok 2009 + přílohy č.1 - č.3

Do placené sekce Ke stažení byla přidána nová šablona a to konkrétně Daňové přiznání za rok 2009 + přílohy č.1 - č.3. Tato šablona je tvořena v programu Writer na formát A4. Pomocí vstupních polí vyplníte ty položky, které potřebujete a ty ostatní ponecháte prázdné. V názvu pole je uvedeno, pokud je to nutné, jak máte postupovat. Poté jen vytisknete tuto šablonu. Máte 2 možnosti tištění - buď na čistý papír, k tomu slouží šablona danove_priznani.ott nebo na originální formulář, k tomu slouží šablona danove_priznani_bez_pozadi.ott. Součástí archivu jsou i pokyny k vyplnění daňového přiznání a příloh. (602office.cz, 24.3.2010)

Základní škola s mateřskou školou v Bystričanech používá OpenOffice.org

Základní škola s mateřskou školou v Bystričanech na Slovensku používá OpenOffice.org kvůli ceně. Mají občas problémy s nejnovějším formátem *.docx a hromadnou korespondencí. (openoffice.cz, 26.3.2010)

Článok vyšiel za podpory 602office.cz, Liberix, o.p.s., inet.sk a pc.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz