Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 19. až 20. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 8.5.2010 do 22.5.2010.  

Dvě praktické rady pro uživatele Writer

Pokud pracujete s modulem Writer a to konkrétně s obrázky a formuláři a nepatříte k odborníkům, zpozorněte. Dnes mám dvě, pro někoho banální, ale pro někoho velice užitečné, rady. První rada se bude týkat práce s obrázky a ta druhá se bude zabývat formuláři, které ne každý využívá, ale které z vašich dotazníků, formulářů mohou udělat velice přehledný dokument, se kterým je radost pracovat a vyplňovat ho. Takže pojďme se podívat na první věc. (602office.cz, 10.5.2010)

OpenOffice.org 3.2.1 RC1

Na webových stránkách OpenOffice.org se objevily ke stažení netestovaná sestavení prvního release candidate OpenOffice.org 3.2.1. Jak je zřejmé z upozornění na odkazovaných webových stránkách, jde o sestavení založené na finálním produktu, nicméně ještě nebyly provedeny všechny testy, tudíž uvedená verze není vhodná pro ostré nasazení. Jde o první vydání OpenOffice.org po akvizici Sunu Oraclem. (abclinuxu.cz, 10.5.2010)

Počet strán a ďalších štatistických údajov textového dokumentu

Chcete do dokumentu vložiť štatistické údaje, ako je napríklad počet strán, pričom tieto údaje potrebujete navyše zmeniť? Pozrite sa na to, aké možnosti vám OpenOffice.org v tomto smere ponúka. (openoffice.cz, 12.5.2010)

Makrá v OpenOffice.org – programovo lokalizované dialógové okná (3)

V predposlednom pokračovaní návodov o jazykovo lokalizovaných makrách si ukážeme, ako musíme jazykovo lokalizovať makro zo súborov v rôznych operačných systémoch. (inet.sk, 12.5.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení – Vinný lístek

Tato šablona je tvořena v programu Writer na klasickou stránku formátu A5 na výšku. Hlavním motivem je obrázek láhve vína se skleničkou, která je vycentrovaná na střed stránky. Na okrajích stránky je v každém rohu grafické orámování stránky. Font je použit Comic Sans. (602office.cz, 12.5.2010)

FSF vytváří seznam rozšíření se svobodnými licencemi

Free Software Foundation požádala OpenOffice.org Council o rozlišení proprietárních a svobodných doplňků na webu Extensions. Protože Council odmítl, vytváří FSF vlastní adresář. (openoffice.cz, 13.5.2010)

OpenOffice.org vs. Google Docs

Joe Brockmeier na LinuxPlanet srovnává OpenOffice.org a Google Docs jako dva hlavní konkurenty nového balíku MS Office 2010. Který z nich je pro vás (vaši firmu) vhodnější? (abclinuxu.cz, 14.5.2010)

Oznámení o vypuštění nové verze Open Clip Art Library 2.1

Přestože v nadpisu je pouze informace o oznámení nové verze Open Clip Art Library, rád bych vás všechny seznámil s tímto webovým portálem, který je součástí open source komunity již od roku 2004. V tom roce se zrodila myšlenka vytvořit portál, kde by sami uživatele uploadovali své clip arty a tyto grafické práce by si pak mohli lidé stahovat, vkládat do svých dokumentů, ale i modifikovat, upravovat a to vše bez poplatků, copyrightů atd. (602office.cz, 14.5.2010)

Zhodnocení projektu Lepší výchozí nastavení

Možná jste zaregistrovali zprávy o projektu, který chce zlepšit základní nastavení pro jednotlivé moduly OpenOffice.org podle potřeb uživatelů. Ti měli možnost do konce dubna na wiki stránku vkládat své nápady na zlepšení základního nastavení. Také by se mělo říci, že vkládat nové nápady na zlepšovaní nastavení stále můžete, ale již ne pro modul Impress. Jelikož je tento projekt součástí projektu Renaissance, bude se celý prezentovat na modulu Impress. (602office.cz, 17.5.2010)

Tipy: Jak změnit legendu grafu nebo vytisknout dokument jako knihu

Začínáme seriál, ve kterém se dozvíte řešení některých problémů. Otázky bereme z fóra a řešení se snažíme podat co nejkratší a nejsrozumitelnější formou. Přečtěte si, jak to udělat, aby dokument vypadal jako kniha. Jak zařídíte, aby vám editace textu a vzorců nepřekrývala ostatní buňky. Poradíme, jak změnit výchozí vlastnosti nového dokumentu. (openoffice.cz, 19.5.2010)

OpenOffice.org Summer 2010 Internship – nabídka pro mladé programátory

Projekt OpenOffice.org vyhlašuje letní programátorský projekt, ve kterém mohou účastníci získat cenné zkušenosti a také finanční odměnu. (openoffice.cz, 19.5.2010)

Pro všechny zájemce o překlad

Na fóru se přihlášilo několik zájemců o překlad balíku - někteří na sebe ale nenechali kontakt. Ozvěte se nám, prosím! (openoffice.cz, 19.5.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení - Samolepky/plakáty ke Světovému dni bez tabáku

Do placené sekce Ke stažení byla přidána nová šablona. Tato šablona je tvořena v Draw na formát stránky A5 a A4. Formát A5 je samostatný plakát/samolepka, zatímco na stránce A4 jsou samolepky/plakáty zmenšené a vejde se jich na stránku o velikosti A4 celkem osm. Tyto plakáty/samolepky jsou vyhotoveny k příležitosti Světového dne bez tabáku, který se slaví 31.05 a o tento den se zasadila WHO (World Health Organization). (602office.cz, 19.5.2010)

Jak vložit číslování stránek v Open Office

Návod na vložení číslování stránek do programu Open Office Writer. (radirna.cz, 19.5.2010)

Prechod na Go-oo – drobné problémy s rozšíreniami

Chcete používať Go-oo verziu OpenOffice.org? Prechod v oblasti rozšírení nemusí byť úplne „bezbolestný“. Napríklad sa prestaly zobrazovať oddeľujúce čiary medzi tlačidlami a umiestnenie panelov sa automaticky zamklo bez možnosti ich presunu. (openoffice.cz, 21.5.2010)

Podmíněné formátování

Už před nějakým časem jsme si ukazovali pár příkladů využití funkce Podmíněného formátování. Pokud jste tyto články nečetli, rozhodně je doporučuji, protože se jedná o velice dobrou funkci, se kterou se dají dělat divy. Ukazovali jsme si, jak se mohou za pomoci Podmíněného formátování porovnávat data, dále jsme se podívali na to, jak vytvořit šachovnicové zvýraznění buněk a také jsme maskovali chybové hlášky v Calc. Jak je vidět, o funkci Podmíněné formátování jsme si toho řekli a ukázali opravdu požehnaně, ale určitě ne vše, protože tato funkce skrývá stále nové možnosti a nápady. (602office.cz, 21.5.2010)

Článok vyšiel za podpory 602office.cz, Liberix, o.p.s., inet.sk a pc.sk.

 

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz