Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 5. až 6. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 1.2.2010 do 14.2.2010.  

Sledujte změny v dokumentu

Představte si, že s vámi na tvorbě dokumentu spolupracuje několik autorů. Pošlete jim kopie dokumentu a oni vám ho časem pošlou zpět. Jak zjistíte, které jeho části byly změněny? Čtěte dále. (openoffice.cz, 1.2.2010)

Nové uživatelské rozhraní pro tisk je integrován

Po zhruba jednom a půl roce, co se začalo mluvit a plánovat nové rozhraní pro tisknutí, se dá říci, že tento plán je u konce a je úspěšně dokončen. Toto rozhraní je implementováno do posledního vývojářského milníku nesoucího označení DEV300m70. Byla to opravdu dlouhá doba, ale výsledek podle Philippa Lohmanna stojí opravdu za to čekání. (602office.cz, 1.2.2010)

Makrá v OpenOffice.org – Skrývanie a odkrývanie textu

Chcete zistiť, či v dokumente, ktorý ste dostali nie je nejaký skrytý text? Alebo, naopak, potrebujete nejaký text skryť? Naprogramujte si makro, ktoré to vyrieši za vás. (inet.sk, 2.2.2010)

Užitečná rozšíření – DataForm a DeltaXML ODTCompare

Potřebujete snadno zadávat data do řádků v modulu Calc? Nebo snad často porovnáváte dokumenty? Nainstalujte si rozšíření, o kterých pojednává článek. (openoffice.cz, 3.2.2010)

IBM Lotus Symphony: výrazně vylepšené OpenOffice.org

Na trhu kancelářských balíků je nekorunovaným králem Microsoft Office, kterému se ze všech sil snaží konkurovat OpenOffice.org. Není to však jediný kancelářský program dostupný zdarma. Totéž a něco navíc nabízí i IBM Lotus Symphony. (extrawindows.cz, 3.2.2010)

OpenOffice.org má v Německu 21 % trhu

V Německu proběhl zajímavý výzkum týkající se užívání jednotlivých kancelářských balíků. Podle očekávání se MS Office umístil na vrcholu žebříčku se 72% podílem, následovaný balíkem OpenOffice.org, který je nainstalován na 21,5 % počítačů. (root.cz, 3.2.2010)

Finální verze OpenOffice.org 3.2.0 se opět odkládá

Ačkoliv měl podle plánu být čtvrtý release candidate nových OpenOffice.org 3.2.0 poslední a finální verze měla vyjít již v lednu, bude v brzké době dostupný ještě pátý (a tentokráte snad již opravdu poslední) release candidate. V současné době probíhá synchronizace serverů, dostupné soubory můžete stahovat z ftp5.gwdg.de či ftp.linux.cz. (abclinuxu.cz, 3.2.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení – Odpuzovač drobného ptactva

Tato šablona je tvořena v programu Draw ve dvou verzích podle velikosti. Konkrétně se jedná o velikost formátu A4 a A3. Tato pomůcka pomáhá k ochraně ptactva před nárazem do oken a prosklených ploch, kde se odráží krajina a pro ptactvo je tento odraz matoucí a při nárazu dochází k jejich poranění nebo dokonce i uhynutí. Pokud si tuto šablonu vytisknete na arch samolepícího papíru, vystřihnete a následně vylepíte do oken, efektivně tomuto jevu zabráníte a přispějete k ochraně drobného ptactva. (602office.cz, 3.2.2010)

Jak nahradit MS Office (1): OpenOffice.org

MS Office se během let staly symbolem kancelářských aplikací. Avšak vysoká cena balíku jednak zvyšuje náklady zejména firem, jednak stojí za zvýšenou mírou pirátství, jak ukazují statistiky organizace BSA. Chcete-li používat legální software a zároveň snížit náklady ve firmě, existuje řada jiných balíků, jež jsou navíc s MS Office v oblasti formátů (takřka) kompatibilní. (scinet.cz, 5.2.2010)

Oznámení o „konci života“ pro OpenOffice.org verze 2.x

Pár týdnů před vydáním nové OpenOffice.org 3.2 komunita OpenOffice.org formálně oznámila, že OpenOffice.org 2.x obdržel statut „end-of-life“. Proto je doporučeno všem, kdo ještě tuto verzi na svém PC mají, aby provedli upgrade na jednu z novějších verzí, čímž získají mnoho nových funkcí, oprav chyb a bezpečnostních vylepšení. Tato podpora trvala přes 15 měsíců, během kterých jsme se dočkali mnoha upgradů, oprav atd. Jelikož se nyní chce komunita OO.o věnovat hlavně verzi 3.x, bylo nutné ukončit podporu verzi 2.x. Proto poslední verzí 2.x zůstane 2.4.3. (602office.cz, 5.2.2010)

Rozšírenie pre skrývanie a odkrývanie skrytého textu a pre nastavovanie ruby textu

Potrebujete vedieť, či dokument neobsahuje skrytý text alebo potrebujete nejaký text ukryť? Chcete označiť text anotáciou? Na tieto účely sme pre vás pripravili rozšírenie JP_Skryty_text. (openoffice.cz, 8.2.2010)

Snadné a rychlé konvertování dokumentů do HTML nebo PDF

Pokud si chcete převést soubory do HTML nebo PDF, vyplatí se použít Průvodce, který během pár chvil vytvoří webovou stránku či převede velké množství souborů do PDF,HTML. (602office.cz, 8.2.2010)

Zapojte se do vývoje gramatických pravidel

Portál OpenOffice.cz otevírá projekt pro vytvoření pravidel pro kontrolu gramatiky. OpenOffice.org kontrolu gramatiky podporuje formou rozšíření, pro češtinu ale chybějí pravidla. (openoffice.cz, 9.2.2010)

Makrá v OpenOffice.org – „ruby“ text

Východoázijská typografia obsahuje rôzne špecifické konštrukčné prvky, medzi ktoré patrí aj tzv. „ruby“ text. Tento prvok však dokážeme využiť aj vo vašich dokumentoch a preto si naprogramujeme makro, pomocou ktorého ho budeme môcť vkladať. (inet.sk, 9.2.2010)

OpenOffice.org 3.2 k dispozícii

Začala sa príprava distribúcie finálnej verzie OpenOffice.org 3.2. (openoffice.cz, 9.2.2010)

Pro norskou vládu není vhodný OOXML

Podle studie Norské vládní agentury pro veřejnou správu a eGovernment (DIFI), není OOXML vhodným formátem pro norskou vládu, protože nesplňuje její požadavky. (openoffice.cz, 9.2.2010)

Lotus Symphony 3.0 chce zaútočit na MS Office

Společnost IBM pokračuje ve vývoji svého kancelářského balíčku Lotus Symphony a jeho třetí verze, momentálně ve fázi beta 2, má podle všeho být významnou konkurencí sady Office od Microsoftu. (computerworld.cz, 9.2.2010)

Impress pro pokročilé: Práce s předlohou snímku, vytvoření šablony

Při tvorbě prezentací máte většinou dvě základní možnosti. Použít průvodce nebo jednotlivé možnosti nastavovat ručně. K druhé variantě vás může vést celá řada důvodů. Zejména podstatně širší možnosti tvorby prezentací, zjednodušení celé řady operací a v neposlední řadě také finálního vzhledu. Věnovat se budeme předloze snímku, nastavení pozadí a vytvoření šablony. (openoffice.cz, 10.2.2010)

Míra použití kancelářských balíků ve světě - interpretace výsledků

Německá firma WebmasterPro.de spočítala, jaké kancelářské balíky jsou nainstalované na počítačích v Německu. Díky mezinárodnímu zájmu rozšířila zprávu o výsledky z různých koutů světa (převážně Evropy). Je to zajímavé čtení. (openoffice.cz/blogy, 10.2.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení – Sledování hodnot kritických bodů

Jedná se o tabulku, tvořenou v programu Calc, která má za úkol sledovat a kontrolovat hodnoty kritických bodů (HCCP). Primárně je tato šablona určena pro školní jídelny. Šablonu stačí vytisknout a do jednotlivých kolonek zapisovat potřebné údaje. (602office.cz, 10.2.2010)

S novým OpenOffice.org nové slovenské slovníky

S príchodom OpenOffice.org 3.2 boli zverejnené aj nové verzie slovenských slovníkov pre OpenOffice.org. (inet.sk, openoffice.cz, 11.2.2010)

OpenOffice.org 3.2 ponúka i Bubble grafy, má byť rýchlejší

Na stránke kancelárskeho balíka OpenOffice.org sa už oficiálne ponúka nová verzia 3.2, ktorá sa na download serveroch začala objavovať už pred pár dňami. (zive.sk, 11.2.2010)

Ukázka nového vyhledávání OpenOffice.org v praxi

Pokud patříte mezi časté návštěvníky našeho portálu, asi již víte o tom, že se pracuje na novém zpracování velice často využívané funkce a tou je Vyhledávání a Nahrazování. A proč má dojít ke změně? (602office.cz, 12.2.2010)

Článok vyšiel za podpory 602office.cz, Liberix, o.p.s., inet.sk a pc.sk.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz