Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 9. až 10. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 1.3.2010 do 14.3.2010.  

Portable OpenOffice.org 3.2.0

Iba niekoľko dní po uvoľnení OpenOffice.org 3.2.0 bola pripravená a uvoľnená aj jeho portable verzia. (openoffice.cz, inet.sk, 28.2.2010)

Calc – kniha jázd s automatickým generovaním

Aj vy jazdíte a na zapisovanie jázd zabúdate, alebo to, podobne ako ja, považujete za prehnanú byrokraciu? Vytvoril som dokument, ktorý dokáže automaticky vygenerovať jazdy a ušetrí vám, dúfam, mnoho času stráveného písaním a vymýšľaním všetkého toho ako, kde, kedy ste jazdili a koľko času to trvalo. (openoffice.cz, 1.3.2010)

Jak vytvořit makro na generování čísel

Dnes si ukážeme, jak si vytvořit makro, které nám bude generovat sedm náhodných čísel v rozmezí 1 - 49. Tento úkon se provede po kliknutí na tlačítko Tah. A nyní jak na to. Nejprve si najedeme na Nástroje/Makra/Správce Maker/OpenOffice.org Basic. (602office.cz, 1.3.2010)

Mnichov na CeBITu popíše přechod na open source

Migrace města Mnichov na Linux a OpenOffice.org (15 tisíc PC) byla dokončena a představitelé města na veletrhu CeBIT přednesou své zkušenosti a představí software Wollmux pro tvorbu personalizovaných šablon a správu formulářů. Prezentace bude živě streamována v pátek 5. března v 9.15. (abclinuxu.cz, 2.3.2010)

Vytvárame šablónu nálepiek pre CD a DVD média

Potrebujete tlačiť nálepky na CD či DVD média? Vytvorte si šablónu v module Draw. (openoffice.cz, 3.3.2010)

TradutorOOoNote - Google Translate plugin do OpenOffice-u

Stránka www.webupd8.org Vám predstaví plugin do Vášho OpenOffice. Ide o Google Translate plugin pod názvom TradutorOOoNote. Tento plugin Vám preloží text do jazyka aký si zvolíte, podobne ako to funguje ako v online službe Google Translate. Keďže sa jedná o online službu, tak ani v OpenOffice Vám to bez pripojenia do internetu nepôjde. Zo zdrojovej stránky sa dozviete odkiaľ stiahnuť tento plugin a ako ho nainštalovať. (linuxon.sk, 3.3.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení – Ligová tabulka 1. Gambrinus ligy

Do placené sekce Ke stažení byla přidána nová šablona a to konkrétně ligová tabulka 1. Gambrinus ligy. Tato šablona je tvořena v programu Calc na formát stránky A4 na šířku. Jedná se o tabulku pro šestnáct týmů, kde můžete zaznamenávat, kolik který tým odehrál zápasů, kolik jich vyhrál, prohrál, ve kterých remizoval, kolik vstřelil gólů atd. První tři týmy jsou označeny příslušnou barvou podle toho, do jaké evropské soutěže budou zařazeny. Také poslední dva týmy jsou označeny a to z toho důvodu, že klesají do nižší ligy. Tuto šablonu je samozřejmě možné modifikovat a upravit podle vlastního uvážení. (602office.cz, 3.3.2010)

OpenOffice.org Conference 2010 se bude konat v Budapešti

Letošní ročník OOoConu se bude konat za humny - v maďarské Budapešti, a to od 31.8. do 3.9. 2010. Organizátoři jej chápou jako oslavu desetiletého výročí, kdy začal svobodný kancelářský balík měnit uživatelský desktop. (openoffice.cz, 4.3.2010)

Pozice OpenOffice.org v ČR a na mezinárodní scéně

Pokud vás zajímá, jak si vede OpenOffice.org v konkurenci s ostatními kancelářskými balíky včetně MS Office nebo třeba WordPerfect, podívejte se na Obrázek na konci článku nebo si skočte na webovou stránku, ze které jsem čerpal informace a kterou naleznete ZDE. Identifikace kancelářského balíku probíhala tak, že došlo k zjištění, zda je zapnutá JAVA a jaký typ fontů používáte. Podle těchto informací lze zjistit (s nějakou odchylkou), jaký typ kancelářského balíku máte nainstalovaný. Tohoto průzkumu se zúčastnilo přes 200 000 uživatelů. (602office.cz, 5.3.2010)

Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka používá OpenOffice.org a mají ho skoro na všech počítačích

Uživatelé OpenOffice.org v konzervatoři a VOŠ chválí logické ovládání, strukturu menu, cenu a plně jim stačí funkce, kterými kancelářský balík disponuje. Vadí jim pomalý start, překombinované slovníky a hromadná korespondence. (openoffice.cz, 6.3.2010)

Rozšírenie pre skrývanie textu a pre nastavovanie ruby textu – upravená verzia

Na základe požiadavok používateľov sme pre vás pripravili novú verziu (2010-02-16) rozšírenia pre skrývanie a odkrývanie skrytého textu a pre nastavovanie ruby textu. (openoffice.cz, 8.3.2010)

Nové logo OpenOffice.org?

OpenOffice.org je skoro 10 let a designéři začínají přemýšlet o změně jeho loga. Chtějí ale zůstat u modrého vzhledu a siluety racka i přesto, že v současné době vlastní tento kancelářský balík firma Oracle a ta má, jak známo, v logu barvu červenou. (openoffice.cz, 8.3.2010)

Přepínání mezi absolutními a relativními adresami (odkazy) buněk

Asi většina z nás se již během své práce s Calc setkala při psaní vzorců s absolutním a relativním adresováním (odkazováním) na konkrétní buňku. Tyto absolutní adresy označujeme pomocí značky cash $, takže například absolutní adresa na buňku A1 na aktuálním otevřeném Listě je $A$1, zatímco relativní Zápis je pouze A1. Hlavní rozdíl mezi těmito adresami je při použití roztahování vzorce na více řádků a při podobných operacích. To si můžeme ukázat na příkladu, kdy máme vzorec =B2*$A$1 a vzorec =B2*A1. Pokud tyto dva vzorce roztáhneme na dalších pět řádků, tak první vzorec bude na dalším řádku vypadat takto - =B3*$A$1 a druhý vzorec následovně - =B3*A2. (602office.cz, 8.3.2010)

Firma Burgnet používá OpenOffice.org

Pan Zdeněk Burget začal kancelářský balík OpenOffice.org používat už velmi dávno a dle jeho slov mu opravdu vyhovuje. Cení si jednoduchosti vzhledu a přenositelnosti na ostatní operační systémy. Vadí mu nedostatečná dokumentace. (openoffice.cz, 9.3.2010)

Rozšírenie JP skrytý text verzia 2010.03.09

Vzhľadom na požiadavky používateľov sme pre vás pripravili novú verziu (2010.03.09) rozšírenia pre skrývanie a odkrývanie skrytého textu a pre nastavovanie ruby textu. (openoffice.cz, 9.3.2010)

OpenOffice.org 3.2 a jeho nové vlastnosti

OpenOffice.org ve verzi 3.2 už je pár dní mezi námi. Má mnoho nových vlastností a stojí za to se s nimi seznámit. (openoffice.cz, 9.3.2010)

Rozšírenie pre vkladanie LaTeX vzorcov v prostredí OpenOffice.org

Hoci modul Math umožňuje vkladanie vzorcov v OpenOffice.org, ich výsledný vzhľad mnohokrát neuspokojuje náročnejších používateľov. Niektorí však z určitého dôvodu nechcú či nemôžu použiť pre sadzbu celého dokumentu typografický systém LaTeX. Práve pre nich je určené rozšírenie OOoLatex. (openoffice.cz, 10.3.2010)

Nová šablona v sekci Ke stažení – Měsíční rozpočet jednoho člověka

Do placené sekce Ke stažení byla přidána nová šablona a to konkrétně se jedná o šablonu Měsíční rozpočet jednoho člověka. Tuto šablonu využije každý, kdo má rád přehled ve svých příjmech a výdajích a jelikož se stále nacházíme v poměrně náročné době, kdy je potřeba stále počítat, kolik utratíme například za mobilní telefon, kolik necháme za pohonné hmoty do našeho auta nebo třeba kolik zaplatíme při pravidelném nákupu potravin, věřím, že šablona zaujme i návštěvníky tohoto portálu. Bližší informace o šabloně naleznete v sekci Ke stažení. (602office.cz, 10.3.2010)

Jonathan Schwartz o tom, co nemohl říct, když byl ještě šéf Sun Microsystems

Jonathan Schwartz, do 4. února 2010 výkonný ředitel Sun Microsystems, ve svém blogu pojmenovaném What I Couldn't Say…, píše v novém zápisku Good Artists Copy, Great Artists Steal mimo jiné o tom, jak Bill Gates zkoušel po Sunu požadovat placení za každou staženou kopii OpenOffice.org. Dobré shrnutí a výtah na Groklaw. (abclinuxu.cz, 10.3.2010)

Střední škola zdravotnická a sociální v Kyjově používá OpenOffice.org

Alternativní software vedle Microsoft Office je OpenOffice.org. Uplatní se ve škole také kvůli žákům, kteří pak mají přehled a nefixují se na jednu možnost psaní textů a ostatních činností v konkrétním kancelářském balíku. Pro tuto školu je velmi výhodná cena, ale vadí jim občasné problémy s výměnou dokumentů v *.doc. (openoffice.cz, 11.3.2010)

OpenOffice.org 3.2 pro Mac OS X PPC je venku

OpenOffice.org je pro PowerPC Mac OS X zatím pouze v angličtině a jedná se o první oficiální AQUA verzi. Maho Nakata ve svém blogu jmenuje Jean-Baptistu Faure a Marcuse Langa. (openoffice.cz, 12.3.2010)

ODFDOM 0.8 - Vydání nové verze OpenDocument Java Library

Nová verze ODFDOM nedávno vyšla viz. odkaz. Možná, že někdo již o ODFDOM slyšel a pro ty, kteří nemají tušení, co to vlastně je, tu mám "definici". Je to vlastně Apache 2 Java knihovna, která umožňuje práci a manipulaci s ODF dokumenty a formáty. Největší novinkou, kromě velkého množství patchů a bugfixů, je kompletní revize tabulky API. Tabulka API je první novinka představující nový design vrstev pro snadnější použití ODF. (602office.cz, 13.3.2010)

Článok vyšiel za podpory 602office.cz, Liberix, o.p.s., inet.sk a pc.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz