Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 9. až 10. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 26.2.2011 do 11.3.2011.  

Rusínsky:

Писаня документів, презентацій, книжок... по русиньскы з Openoffice

Найновша верзія канцеларьского балика Openoffice 3.3 підпорує spellcheck русиньского писаня. (holosy.sk, 26.2.2011)

Česky a slovensky:

LibreOffice pro Váš Mandriva Linux — včetně češtiny

LibreOffice (ve zkratce LibO) je fork z populárního openOffice.org. LibreOffice mi je velice sympatické — jsou oproti lidem z OpenOffice.org komunikativní a silně komunitně-orientovaní. Chtěli byste zkusit LibreOffice? Nyní máte možnost. (petos.cz, mandrivalinux.cz, 27.2.2011)

LibreOffice chtějí dlouhodobě konkurovat zavedeným kancelářským balíčkům

LibreOffice nemají být jen krátkodobým výstřelkem bez dlouhodobého trvání. (computerworld.cz, 27.2.2011)

Vývoj LibreOffice bude dlouhodobý

Nadace Document Foundation, která vytváří kancelářský balík LibreOffice, informovala, že získala dostatečné finanční prostředky pro další vývoj svého produktu. Navíc slibuje četná vylepšení svého balíku. (slunecnice.cz, 28.2.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Kopírovanie pracovných ciest OpenOffice.org do systémovej schránky

Potrebujete v makre skopírovať údaje do systémovej schránky? Urobte to pomocou pomocného „neviditeľného“ súboru. (dennik.inet.sk, 1.3.2011)

Rozšírenie pre komplexnú typografickú úpravu textov

Potrebujete v texte odstrániť viacnásobné medzery, vymazať nadbytočné či vložiť chýbajúce medzery, zameniť zalomiteľné medzery za nezalomiteľné, zameniť znaky za zliatky a pod? Nainštalujte si rozšírenie JP Typografia. (openoffice.cz, 2.3.2011)

Konference LibreOffice se bude konat letos v říjnu 2011 v Paříži

První výroční „LibreOffice Conference“ se bude konat v Paříži od 12. do 15. října 2011. Bude akcí pro všechny, kdo se zajímají o vývoj svobodného kancelářského softwaru, otevřených standardů a formátu OpenDocument obecně. (openoffice.cz, 2.3.2011)

OpenOffice.org ve firemním prostředí

Zase (už tradičně po čtvrt roce) jsem se na několik dní upíchl v jedné velké nadnárodní potravinářské firmě. Moje práce v ní se točí kolem tabulek, tabulek, tabulek... vytvořených v Excelu. Bohužel na mém stroji je Microsoft Office 2003 a práce s ním je hrozná. (Hrozná!!!) (openoffice.cz/blogy, 2.3.2011)

Nová verzia rozšírenia pre typografickú úpravu textov

Na základe diskusie k rozšíreniu JP Typografia pre typografickú úpravu textov sme pre vás pripravili novú verziu (2011.03.03), ktorá odstraňuje niektoré nedostatky, ktoré sa prejavovali v operačnom systéme Linux. (openoffice.cz, 3.3.2011)

Vzorce v textovom dokumente 5 – Formáty a zátvorky

Ako zadávať napr. horné a dolné indexy, zarovnávať text, pridávať zátvorky do vzorcov a pod., tomu sa budeme venovať v dnešnom pokračovaní návodu o module OpenOffice.org Math. (openoffice.cz, 4.3.2011)

Překlad stránek o vlastnostech LibreOffice do češtiny je hotov – chcete nám s kontrolou textu pomoci?

LibreOffice má svou oficiální webovou stránku, která je ovšem anglicky. Naši spolupracovníci jednu její část přeložili a teď bychom byli velmi rádi, kdybyste nám pomohli s kontrolou a opravou hrubého textu. (openoffice.cz, 5.3.2011)

Zjednodušte si ve Writeru vkládání stránek s různou orientací

Doplněk slouží pro jednodušší vkládání stránek s různou orientací. Uživatelé si mohou změnit orientaci stránky ručně přes styl, nicméně prostřednictvím tohoto rozšíření bude úprava rychlejší. (openoffice.cz, 7.3.2011)

Novell oznámil LibreOffice nyní s komerční podporou

Novell jako jeden z vedoucích přispěvovatelů do projektu LibreOffice oznámil verzi kancelářského balíku s plnou komerční podporou „Enterprise Class“. Novell sdělil, že LibreOffice s Novell službami se skládá ze šesti aplikací, které tvoří balík „Zpracování textu, tabulkový procesor, prezentace, databáze, matematická aplikace a kreslení“. Tato verze bude poskytovat bezproblémovou kooperaci s Microsoft Office a ve srovnání s jinými produkty může poskytnout snížení nákladů až o 60% v průvěhu tří let. Cena začíná na 120 dolarech pro jeden stroj na jeden rok. (linux.website21.cz, 7.3.2011)

Vyšiel slovenský jazykový balíček OpenOffice.org 3.3.0

Po niekoľkotýždňovom čakaní sa dočkali aj používatelia slovenskej verzie OpenOffice.org 3.3.0. (openoffice.cz, dennik.inet.sk, 8.3.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Export a import používateľských slovníkov (1.)

Chcete vložiť všetky neznáme slová z dokumentu do slovníka bez toho, aby ste ich museli potvrdzovať osobitne? Potrebujete slová z vášho slovníka používať aj na inom počítači? Naprogramujte si sériu makier, ktoré to urobia za vás. (dennik.inet.sk, 9.3.2011)

Vzorce v textovom dokumente 6 – Atribúty

Ako nastaviť veľkosť písma, jeho farbu, rez, podčiarknutie, vektorové šípky – to všetko si popíšeme v dnešnej časti seriálu návodov o skriptovacom jazyku modulu OpenOffice.org Math. (openoffice.cz, 9.3.2011)

Blue.point Solutions spol. s r.o. přichází na trh s kancelářským balíkem iOffice 11 za jednu SMS

Jedná se o vylepšený kancelářský balík OpenOffice.org, kompatibilní s OS Windows XP a vyšší, který mimo jiné nabízí vylepšenou kompatibilitu s Microsoft Office, vylepšenou podporu maker VBA, 1 mil. řádků v tabulkovém procesoru Calc, bohatou sadu šablon, import a editaci PDF souborů, kompresor prezentací pro menší velikost souborů, podporu pro ukládání souborů přímo do Google Docs, e-mailový klient Mozilla Thunderbird jako součást kancelářského balíku a mnoho dalších vylepšení. (itbiz.cz, 9.3.2011)

Nová verzia rozšírenia pre paralelné ukladanie dokumentov

Pre používateľov rozšírenia pre paralelné ukladanie dokumentov vo formátoch ODF, MS a PDF sme pripravili novú verziu 2011.03.10. (openoffice.cz, 10.3.2011)

Nové slovenské slovníky (2011.02.28) pre OpenOffice.org

5.3.2011 boli zverejnené nové verzie slovenských slovníkov pre OpenOffice.org. (dennik.inet.sk, openoffice.cz, 10.3.2011)

Jak ušetřit na kancelářském softwaru

Mnoho z nás potřebuje ke studiu notebook, ať už na zápisky, nebo i na práci spojenou se svým oborem. Ale programy, které využíváme, jsou mnohdy drahé a zatěžují už tak napnutý studentský rozpočet. U spousty z nich se však dá zcela legálně ušetřit využitím freewaru s prakticky stejnými vlastnostmi – obrovský výběr panuje zejména u kancelářských balíků typu MS Office. (finance.cz, 11.3.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz