Rozšíření pro Writer - Pagination

doplnek.png Vkládání čísel stránek téměř jedním kliknutím zařídí doplněk Pagination.  

Rozšíření neboli také doplňky jsou balíčky, které doplní do vašeho OpenOffice.org nové funkce. Některé jsou velmi praktické a originální - jako třeba vkládání čísel stránek téměř jedním kliknutím. Zařídí to doplněk Pagination.

Jak pracovat s doplňky (rozšířeními)

Správce rozšíření ve verzi 2.xSprávce rozšíření ve verzi 2.x

Doplňky jsou zveřejňovány na adrese extensions.services.openoffice.org, odkud si je můžete stáhnout klepnutím na tlačítko Get it. Instalují se z nabídky Nástroje | Správce rozšíření | Přidat. Vyberte soubor s doplňkem, obvykle má příponu .oxt, instalace proběhne automaticky. Někdy bývá problém novou funkci objevit. Buď se objeví nová položka v hlavní nabídce, nebo se jedná o panel. Ověřte si proto v nabídce Zobrazit | Panely nástrojů, že je zobrazený. Pokud stále nemůžete nic najít, ukončete OpenOffice.org a znovu jej spusťte. Některé doplňky jsou určeny pro konkrétní modul, tedy např. jen pro Writer nebo jen pro Calc (tzn. že v jiném se nezobrazují a nejsou aktivní).

Pagination

Rozšíření si stáhněte z domovské stránky a nainstalujte. Nová položka se objeví v nabídce Vložit, jmenuje se Čísla stránek. Jedná se o srozumitelné okno, s jehož pomocí lze velmi snadno vložit číslování stran neboli vytvořit zápatí či záhlaví s číslem strany.

Rozšíření PaginationRozšíření Pagination

Číslo může být umístěno buď v záhlaví, nebo v zápatí, dále pak máte na výběr pozici vlevo, uprostřed, či vpravo. Lze nastavit zrcadlové rozvržení stránek, tj. číslování na vnějších okrajích papíru, lze také nezobrazovat číslo na první stránce. V neposlední řadě lze určit číslo, kterým má číslování začít, a můžete si také vybrat formát číslování. Číslování stránek jsme se věnovali také v článcích Jakvložit číslo strany, Pokročiléčíslování stran v OpenOffice.org 2.0 Writer.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar Martin Boor
Odpovědět
Rozšíření pro Writer - Pagination
14. 03. 2011, 12:03:42
Odporúčam tiež rozšírenie s názvom "Pager". Základom je Paginator, avšak sú doplnené velmi užitočné vlastnosti ako nastavenie stán ktoré sa nemajú číslovať a iné.
user avatar Michal
Odpovědět
Rozšíření pro Writer - Pagination
7. 07. 2011, 04:52:50
Mám s tým jeden problém. Neuložia sa mi zmeny. Nastavím strany tak ako majú byť, dám to uložiť. A keď dokument znova otvorím, je všetko tak ako pôvodne. Skúšal som to cez pagináciu, formát/odstavec, vložiť/polia. Vždy ten istý problém. (potreboval som začať číslovanie od tretej strany s tým, že by začínalo číslom 2, t.j. aby prvé dve strany nečíslovalo, z toho prvú (budúcu obálku práce) ani nezarátalo.
Vopred ďakujem za radu ;)
user avatar j-pastierik
Odpovědět
Rozšíření pro Writer - Pagination
7. 07. 2011, 07:10:06
Toto je 3 roky starý článok, otázku položte vo fóre.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Starám se o weby na WordPressu

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz