Belgická justice přechází na Linux a OpenOffice.org

Desktopové počítače belgické justice jsou migrovány na SUSE Linux a Openoffice.org.  

Belgické ministerstvo spravedlnosti se v roce 2005 rozhodlo, že na všech nových počítačích nechá nainstalovat SUSE Linux a Openoffice.org. Migrace začala na nižších (zemských) soudech a odpočátku je doprovázena školeními a podporou pro uživatele.

Rozhodnutí nasadit pracovní prostředí na bázi open-source softwaru spočívalo v doporučení tehdejší vlády používat ve státní správě a samosprávě otevřené standardy. Tehdy se tak rozhodlo o bezmála 13000 počítačích, z nichž polovina už je na nový desktop převedena.

Migrace ještě není dokončena, podle údajů ministerstva se objevily problémy s některými periferiemi a aplikacemi vyvíjenými či zakoupenými na míru. Mnohé z nich jsou založeny na technologiích Microsoftu, takže je jejich převedení do prostředí Linuxu náročné.

(Jako ve škole) Průměr: 2.29 | Hodnotilo: 7
 

Komentáře

user avatar Ondra
Odpovědět
Belgická justice přechází na Linux a OpenOffice.org
8. 10. 2008, 21:44:14
Dejte s tim pokoj, vzdyt je to nepouzitelne :-/
user avatar j
Odpovědět
Re:Belgická justice přechází na Linux a OpenOffice.org
8. 10. 2008, 22:08:17
proč je to nepoužitelné?
user avatar Ondra
Odpovědět
Re:Re:Belgická justice přechází na Linux a OpenOffice.org
11. 10. 2008, 08:23:42
Jakožto student techniky jsem chtěl vyzkoušet OpenOffice, protože hodně lidí okolo mě na OOo pějí ódy. Tak jsem neodolal a nainstaloval. Nemusím zdůrazňovat, že když jsem chtěl otevřít cca 6MB soubor s koncovkou .doc, trvalo to strašně dlouho a převod byl takový, že formátování bylo rozbité. Vynikajicí. Inu pustil jsem se do tvorby grafů. Dvě přímky v grafu, jistý rozptyl bodů, tedy následoval proklad přímkou. No jo, ale jak já mám z legendy dostat zmínku o stylu prokladu ? Peostě to tam vloží poznámku o interpolaci a hotovo. V Excelu kliknu do legendy a můžu umazávat jednotlivé její položky. Vynikající. Když chci napsat k popisku grafu U1, kde 1 má být v indexu dole, tak to nejde, vynikající, v Excelu to ale jde. PRoto se domnívám, že OOo je pro pokročilejší práci s dokumenty nepoužitelný. Grafy se nezlepšily ani v nové verzi, což je smutné. Vždycky, když jsem chtěl něco v OOo udělat to nešlo, a čas, který bych musel vynaložit na nácvik postupu je dražší, než studentská verze MS Office (Home and Student). Ale možná pro úředníky, kteří chtějí používat OOo Writer se dá přimhouřit oko vzhledem k ceně OOo. Neberte to jako příspěvek do diskuse, berte to jako vyjádřejí mého názoru. Již nebudu reagovat. Zdraví Ondřej
user avatar Zdenek Hosa
Odpovědět
Belgická justice přechází na Linux a OpenOffice.org
11. 12. 2009, 17:23:17
Ve firmě nechceme používat nelegální SW a tak používáme OpenOffice 3.0.1. Thunderbird, Firefox. Vše funguje jak má a spolehlivě. Počítám, že kdyby ne, tak do toho úřady v západní Evropě nejdou.

Uživatelé změnu nepoznali, protože proběhla po Office 2000. Dnešní OO je v podstatě podobný.

Nové Office z ničeho nic změnily uživatelské ovládání a vzhled, což jsem nepochopil.
user avatar IrenaS
Odpovědět
Re:Belgická justice přechází na Linux a OpenOffice.org
13. 12. 2009, 17:30:58
Pokud ve firmě používáte OpenOffice.org, byli bychom v redakci velmi rádi, kdybyste vyplnil dotazník, stažený z této stránky: http://www.openoffice.cz/file/31
Uživatelé články tohoto typu čtou velmi rádi.
Děkuji

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz