OpenDocument v Belgii

Belgická vláda rozhodla, že všechny belgickými úřady si musí od září 2008 předávat dokumenty jen v otevřených standardech (což zatím splňuje jen formát OpenDocument, bude zváženo i OpenXML, pokud se stane standardem).  

Belgická vláda rozhodla, že všechny belgickými úřady si musí od září 2008 předávat dokumenty jen v otevřených standardech (což zatím splňuje jen formát OpenDocument, bude zváženo i OpenXML, pokud se stane standardem). Mluvčí belgické pobočky Microsoftu prohlásil, že MS zvažuje podporu ODF. Více v článku na Slashdotu či v jazyce českém na LBW.cz.

Komentáře

user avatar Anonymní
Odpovědět
no ono ani Dánsko nebude o
27. 06. 2006, 10:34:56
no ono ani Dánsko nebude o mnoho pozadu :-)) http://ec.europa.eu/idabc/en/document/5646
...a kde je ČR?
Nedávno jsem dotaz ohledně podpory OpenDocument na Min. informatiky a netvářili se zrovna optimisticky. Přitom jsem chtěl jenom, aby úřady povinně přijímaly podání v tomto formátu a ne aby jej sami používaly. Ach jo :-/
user avatar Anonymní
Odpovědět
To je typický přístup.
27. 06. 2006, 17:04:36
To je typický přístup. Jako u nás v práci. Kravaťáci znají jen Internet Explorer a dál už nedorostli.
user avatar JirkaZ
Odpovědět
Netřeba čekat
27. 06. 2006, 17:13:11
až budou úřady jakýmsi befehlem "povinně přijímat" ODF. Chovejte se jako sebevědomý člověk, pro kterého tu ty úřady jsou (ne naopak) a který si je platí. Prostě jim suše ODF pošlete...
user avatar Anonymní
Odpovědět
suše jim to pošlu (jsem
27. 06. 2006, 19:13:41
suše jim to pošlu (jsem právník, takže na soud pošlu žalobu) a
a) oni nic- špatná verze, dojde-li k promlčení, pak jako právník odpovídám za škodu
b)maximálně mi odpoví, že to není jimi podporovaný formát a že se mám polepšit- lepší verze a já musím sklapnout paty a dát jim to v PDF :-/

není vše tak černobílé, pokud něco chci, tak se musím snažit, abych to také dostal. Zcela jistě také respektujete názory šéfa, i když jsou nesmyslné, stačí, že si na nich trvá a vy chcete práci. Jinak jistě budete brzo na úřadu práce s velmi šťavnatými zápočtovými listy. Nemáte-li to štěstí být svobodného povolání, třeba kopáč samotář :-))))
user avatar JirkaZ
Odpovědět
Pro právníka...
28. 06. 2006, 17:09:22
1) musíte si vybírat situace, kdy oni něco potřebují...

2) nemám šéfa, jsem šéfem sám sobě (naštěstí), Vámi popsané zařazovací mechanismy opravdu nemusím. Ke kopáčovi (kopáči?) mám - řekl bych - poměrně daleko a nestěžuju si. Většinou potřebuje někdo něco ode mně... Holt každý si lehne tak, jak si ustele a já mám rád vlastní postel s vlastní peřinou a polštářem.

Sorry za OT, ale nedalo mi to.
user avatar Anonymní
Odpovědět
:-))) v poho, až bude něco
28. 06. 2006, 19:39:09
:-))) v poho, až bude něco potřebovat vy ode mne, tak VÁM to klidně pošlu v *.odt
P.S. Gratuluji k posteli
user avatar Granda Urso
Odpovědět
ODF - otevřený formát
22. 07. 2006, 08:55:47
Ono se až nechce věřit, že by to byla jenom neznalost. Zvláště když vládní činitelé občas hostí šéfa MS Billa Gatese, ten pak dává "dary" jako slevněné MS-OFFICCE do škol a podobně. No upřímně, kdo by si dnes kupoval MS-OFFICE za 16.000 Kč když může používat zadarmo OPENOFFICE. Proto já nechci MS-OFFICE ani zadarmo, navíc dělám v LINUXu, takže je to jasné. Takže za vším hledej peníze, tj. klesající zisky MS za MS-OFFICE. MS-OFFICE už používají jenom zaostalí blbci, kteří hltají reklamy a jsou přesvědčeni, že mají to nejlepší (příklad: české ministerstvo informatiky).

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz