Vyšla finální verze 3.5 kancelářského balíku LibreOffice

novinky.png LibreOffice 3.5 má lepší typografické prvky, nové záhlaví a zápatí, podporu až 10 000 listů, lepší import z ppt | pptx a mnoho dalšího.  

Vyšla přelomová verze LibreOffice 3.5. Má mnoho přepracovaných funkcí, které vám usnadní ovládání a používání tohoto kancelářského balíku. Např. kontrola aktualizací, lepší typografické úpravy a prvky, sledování počtu slov v reálném čase, zlepšení importu vlastních tvarů z ppt/pptx, funkce pro vkládání multimediálních souborů nebo barevných palet do dokumentů, vylepšený import dokumentů Microsoft Visio, podpora až 10000 listů v Calcu, zlepšený import souborů z ostatních kancelářských balíků, neomezený počet pravidel pro podmíněné formátování, modul Base má integraci PostgreSQL a mnoho, mnoho dalších.

Patnáct let starý základní kód, který nebyl optimalizován a chyby v něm nebyly řešeny, byl částečně vyčištěn. Caolán McNamara, vedoucí vývojář Red Hatu, který je jedním ze zakladatelů a ředitelů The Document Foundation, říká: „Měli jsme dvě možnosti: konzervativní strategii, která potěší všechny uživatele a udrží původní kód v podstatě beze změny. Pak je tu druhá možnost, která je agresivnější: rozvíjí a obnovuje kód. Tato možnost sice způsobila některé problémy se stabilitou v krátkodobém horizontu, ale rychle vedla k zlepšení kancelářského balíku LibreOffice 3.5.“

Článek o nových vlastnostech LibreOffice 3.5 si můžete přečíst na našem webu v článku Nové vlastnosti LibreOffice 3.5 – máte se na co těšit. Oznámení o finální verzi 3.5 si přečtete na portálu Dokument Foundation v blogu. Byl dokonce zveřejněn i grafický přehled nových vlastností v PDF, který si můžete stáhnout (v angličtině, zdroj The Document Foundation).  LibreOffice 3.5 si můžete stáhnout na webu LibreOffice v rubrice Download ve verzi pro svůj operační systém – je k dispozici pro Windows, Linux (deb i rpm) a Mac OS X. Je k dispozici mnoho jazykových mutací a nápověda.

Vlastnosti LibreOffice 3.5 v PDF, anglicky Vlastnosti LibreOffice 3.5 v PDF, anglicky

(Jako ve škole) Průměr: 1.80 | Hodnotilo: 5
 

Komentáře

user avatar Jozef
Odpovědět
Vyšla finální verze 3.5 kancelářského balíku LibreOffice
16. 02. 2012, 21:00:25
Dobrý deň.
Nainštaloval som najnovšiu verziu 3.5 a pri uložení dokumentu neukazuje náhľad dokumentu ale len ikonu dokumentu. Prosím Vás treba niekde niečo nastaviť alebo je to chyba programu?
Ďakujem.
user avatar IrenaS
Odpovědět
Re:Vyšla finální verze 3.5 kancelářského balíku LibreOffice
17. 02. 2012, 13:51:21
Prosím, na problémy máme fórum. Mohl byste dotaz napsat tam?
Děkuji
----
redakce portálu
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Vyšla finální verze 3.5 kancelářského balíku LibreOffice
18. 03. 2012, 00:29:24
Jed třeba tuto možnost povolit již při instalaci.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz