Vyšla finální verze 3.5 kancelářského balíku LibreOffice

novinky.png LibreOffice 3.5 má lepší typografické prvky, nové záhlaví a zápatí, podporu až 10 000 listů, lepší import z ppt | pptx a mnoho dalšího.  

Vyšla přelomová verze LibreOffice 3.5. Má mnoho přepracovaných funkcí, které vám usnadní ovládání a používání tohoto kancelářského balíku. Např. kontrola aktualizací, lepší typografické úpravy a prvky, sledování počtu slov v reálném čase, zlepšení importu vlastních tvarů z ppt/pptx, funkce pro vkládání multimediálních souborů nebo barevných palet do dokumentů, vylepšený import dokumentů Microsoft Visio, podpora až 10000 listů v Calcu, zlepšený import souborů z ostatních kancelářských balíků, neomezený počet pravidel pro podmíněné formátování, modul Base má integraci PostgreSQL a mnoho, mnoho dalších.

Patnáct let starý základní kód, který nebyl optimalizován a chyby v něm nebyly řešeny, byl částečně vyčištěn. Caolán McNamara, vedoucí vývojář Red Hatu, který je jedním ze zakladatelů a ředitelů The Document Foundation, říká: „Měli jsme dvě možnosti: konzervativní strategii, která potěší všechny uživatele a udrží původní kód v podstatě beze změny. Pak je tu druhá možnost, která je agresivnější: rozvíjí a obnovuje kód. Tato možnost sice způsobila některé problémy se stabilitou v krátkodobém horizontu, ale rychle vedla k zlepšení kancelářského balíku LibreOffice 3.5.“

Článek o nových vlastnostech LibreOffice 3.5 si můžete přečíst na našem webu v článku Nové vlastnosti LibreOffice 3.5 – máte se na co těšit. Oznámení o finální verzi 3.5 si přečtete na portálu Dokument Foundation v blogu. Byl dokonce zveřejněn i grafický přehled nových vlastností v PDF, který si můžete stáhnout (v angličtině, zdroj The Document Foundation).  LibreOffice 3.5 si můžete stáhnout na webu LibreOffice v rubrice Download ve verzi pro svůj operační systém – je k dispozici pro Windows, Linux (deb i rpm) a Mac OS X. Je k dispozici mnoho jazykových mutací a nápověda.

Vlastnosti LibreOffice 3.5 v PDF, anglicky Vlastnosti LibreOffice 3.5 v PDF, anglicky

(Jako ve škole) Průměr: 1.80 | Hodnotilo: 5
 

Komentáře

user avatar Jozef
Odpovědět
Vyšla finální verze 3.5 kancelářského balíku LibreOffice
16. 02. 2012, 21:00:25
Dobrý deň.
Nainštaloval som najnovšiu verziu 3.5 a pri uložení dokumentu neukazuje náhľad dokumentu ale len ikonu dokumentu. Prosím Vás treba niekde niečo nastaviť alebo je to chyba programu?
Ďakujem.
user avatar IrenaS
Odpovědět
Re:Vyšla finální verze 3.5 kancelářského balíku LibreOffice
17. 02. 2012, 13:51:21
Prosím, na problémy máme fórum. Mohl byste dotaz napsat tam?
Děkuji
----
redakce portálu
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Vyšla finální verze 3.5 kancelářského balíku LibreOffice
18. 03. 2012, 00:29:24
Jed třeba tuto možnost povolit již při instalaci.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz