Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 16. až 17. týždeň 2009

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 13.4. do 26.4.2009.  

Možnosti kopírování a vkládání obsahu buněk

V předchozích dílech jsme si podrobně vysvětlili podstatu funkcí, vzorců, jejich editaci a relevantní nastavení v OpenOffice.org. V tomto dílu si vysvětlíme, jak lze vkládat data nebo vzorce ze schránky. (openoffice.cz, 14.4.2009)

Nová šablona v placené sekci

Do sekce ke stažení byla vložena nová šablona, tentokrát se jedná o šablonu pro tvorbu přehledu o drobných příjmech a výdajích za jeden měsíc. Tuto šablonu mohou využít jak organizace nebo podniky, tak i osoby, které mají rády přehled o pohybu svých peněz. Bližší informace o šabloně

naleznete v sekci Ke stažení. (602office.cz, 15.4.2009)

Ako vytvoriť rozšírenie 8 – Volanie programov z menu

Nie každý chce pri vytváraní rozšírenia robiť aj panel nástrojov, ale požaduje, aby boli príslušné funkcie prístupné z menu OpenOffice.org. Pozrime sa, aké možnosti máme v tomto smere. (openoffice.cz, 16.4.2009)

Funkce ISBLANK

Dnes si představíme tuto velice užitečnou funkci, která nám pomůže zbavit se v tabulce přebytečných automatických výsledků s nulou. (602office.cz, 17.4.2009)

Přichází podpora ODF v Microsoft Office 2007

Během tohoto měsíce bude vydán Service Pack 2 pro Microsoft Office 2007. Součástí tohoto balíčku bude, jak bylo avizováno přibližně před rokem, kromě jiných věcí také přidání podpory pro Open Document Format. Kancelářský balík Microsoft Office tak konečně vstupuje do rodiny aplikačního softwaru podporujícího tento standardizovaný formát. (opendocument.cz, 17.4.2009)

Gribskov v Dánsku ušetří díky OpenOffice.org miliony korun

Vedení samosprávného celku Gribskov, ve kterém žije cca 41000 lidí, v lednu 2007 rozhodlo o nasazení OpenOffice.org a dalšího svobodného softwaru na počítače pro 3500 zaměstnanců a 4500 žáků. Nyní vyčísluje úspory, kterých se podařilo dosáhnout už po tak krátké době díky instalaci více než 8000 kopií OpenOffice.org. (openoffice.cz, 18.4.2009)

Pooostřehy: Novinky v 3.1, jak lidé používají Impress

Verze 3.1 za dveřmi, chystá se Google Summer of Code, originální pohled na data z dotazníku mezi uživateli, informace z konferencí, nový web pro šablony a několik zajímavých rozšíření. Novinky ze světa tří óček. (openoffice.cz, 20.4.2009)

Přizpůsobení velikosti tvaru k textu

Podle krkolomného nadpisu již můžete tušit, že si dnes budeme hrát s tvary a textem. Tento postup budu ukazovat v programu Draw, ale stejným způsobem ho můžete aplikovat například v programu Writer. (602office.cz, 20.4.2009)

Sun nakonec kupuje firma Oracle: co bude s MySQL?

Po měsících dlouhých jednání s firmou IBM z celého prodeje Sunu sešlo, a tak se firma pustila do intenzivního hledání nového investora, který by ji koupil a pomohl jí tím ze svízelné finanční situace. Nakonec svůj zájem projevil Oracle a Sun kupuje. Za jakou částku? Co bude s MySQL a OpenOffice.org? (root.cz, 20.4.2009)

Nové vlastnosti týkající se grafů a položek v nabídce

Programátoři se nesoustředí jen na opravy chyb, nýbrž také na přidávání nových vlastností. Krátce představíme dvě z množství drobných novinek: nové zacházení s prázdnými/skrytými buňkami v grafech, ikony v nabídce bude možné skrývat. (openoffice.cz, 21.4.2009)

Twist s.r.o.: Přesné vstřikování termoplastů a OpenOffice.org

Společnost TWIST, spol. s r.o. byla založena v březnu roku 1994 a stále je to společnost s výhradně českým kapitálem. Po třech letech si získala přízeň tří dnešních největších odběratelů a začala se rychle rozrůstat. Hlavním předmětem činnosti je přesné vstřikování termoplastů. Přesné technické výlisky vyrábí TWIST pro automobilový, elektrotechnický a elektronický průmysl a pro obor přesného strojírenství. Doplňkový sortiment je vyráběn pro spotřební průmysl. (openoffice.cz, 22.4.2009)

OpenOffice.org vo výrobnej firme 2 – Faktúra 1

V minulom dieli ste si pripravili systém a OpenOffice.org, teraz môžeme začať tvoriť prvý dokument a tým bude Faktúra. Faktúra zhmotňuje výsledok vášho snaženia v podnikaní, a tak je aj srdcom celého systému. (openoffice.cz, 23.4.2009)

Amsterdam: OpenOffice.org a Firefox na každém desktopu

Rada města Amsterdamu rozhodla, že na 15000 počítačích, které se používají v administrativě, budou jako výchozí aplikace nastaveny OpenOffice.org a prohlížeč Firefox. (openoffice.cz, 24.4.2009)

Európsky parlament sa postavil za open source

Európsky parlament hlasoval v stredu 22. apríla tohto roku o dokumentoch Interoperabilita pre európske orgány verejnej správy (ISA). Pod číslom A6-0136/2009 sa skrýva dokument, ktorý de facto prikazuje použitie len otvorených formátov a a len otvoreného softvéru v orgánoch verejnej správy. (root.cz, 24.4.2009)

Nápověda při vstupu - poznámky

Tato funkce je podobná poznámkám, ale podle mně je daleko přehlednější a to i díky tomu, že tato nápověda při vstupu nemizí, když zapisujete do buňky. To je rozhodně dobře, pokud tuto funkci používáte jako nápovědu pro ostatní uživatele. Také grafické zobrazení mi připadá daleko přehlednější, ale rozhodně je to dosti subjektivní pocit a záleží na každém, co se mu líbí. (602office.cz, 24.4.2009)

Článok vyšiel v spolupráci 602office.cz a OpenOffice.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz