Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 29. až 32. týždeň 2009

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 13.7. do 9.8.2009.    

Easter eggs v OpenOffice.org

Dnes si projdeme pár příkladů tzv. easter eggs (velikonočních vajíček), která skrývají nadstandardní funkce. Ty většinou slouží k pobavení jak programátorů, jež tyto funkce do OpenOffice.org ukryli, tak i k pobavení uživatelů programu. Nebojte se toho, že když jste uživatelem 602Office, že budete o tyto vtípky ochuzeni. V dalších řádcích se vám pokusím popsat veškeré Easter eggs, které jsem našel a vyzkoušel, zda v 602Office fungují (602office.cz, 13.7.2009)

OpenOffice.org vo výrobnej firme 9 - Objednávka 3, makrá

Dokument objednávka máte takmer hotový, chýbajú vám už len makrá a prepojenie s ovládacími prvkami. Dnes popracujete práve na tomto. Stiahnite si súbor s makrami pre modul objednavka - objednavka.bas. (openoffice.cz, 14.7.2009)

Nová šablona v placené sekci – Závěť s více dědici

Do sekce Ke stažení byla přidána nová šablona. Jedná se o závěť s více dědici a je tvořena v programu Writer na klasickém formátu A4 ve dvou vyhotoveních. První závět je určena k vyplnění na PC, kde se pomocí polí vyplní podstatné informace a dokument se může vytisknout a podepsat. Na druhé stránce je ještě jedno vyhotovení a to pro následné vyplnění pomocí pera. V dokumentu je počítáno s dvěma dědici, ale s menšími úpravami není problém závěť rozšířit o další dědice. (602office.cz, 15.7.2009)

Využití funkce Automatický text

Dnes si ukážeme, jak se dá šikovně použít funkce automatického textu ve Writer. Tato funkce se hlavně dá efektivně využít při častém opakovaní vět, informací atd. My použijeme pro názornou ukázku informace s logem. (602office.cz, 17.7.2009)

Funkce Automatické opravy

Dneska se podíváme na to, jak lze využít funkce Automatické opravy. Představíme si ji na názorném příkladu, kde máme člověka, který má francouzské křestní jméno François. Jelikož písmeno “ç“ není v Čechách příliš používané, tak ani na klávesnici toto písmeno nenalezneme. Mohli bychom použít vložení speciálního znaku přes Vložit / Speciální symbol, ale jenom jeho naleznutí nám zabere dost času, proto si poradíme jinak. (602office.cz, 20.7.2009)

Nová šablona v placené sekci – Smlouva o půjčce vzor

Do sekce Ke stažení byla přidána nová šablona. Tentokrát se jedná o šablonu smlouva o půjčce, která je na klasickém formátu A4. Bližší informace naleznete v sekci Ke stažení. (602office.cz, 22.7.2009)

OpenOffice.org Konference 2009

Přípravy letošní OOo Konference, nebo jinak OOoConu, jsou v plném proudu. Komunita již před pár měsíci zvolila místo pořádání konference, smluvila agenturu nápomocnou s organizací a nyní probíhá nábor řečníků z řad zájemců.(openoffice.cz, 23.7.2009)

OpenOffice.org 3.1: Základy práce s tabulkovým procesorem

Tento díl seriálu, věnující se práci s kancelářským balíkem OpenOffice.org 3.1, je určen začínajícím uživatelům, kteří chtějí získat základní vhled do práce s tabulkovým procesorem Calc. (slunecnice.cz, 24.7.2009)

Číslování stránek pomocí rozšíření Pagination

Díky tvůrci Charlesovi Brunetovi si můžete na serveru openoffice.org stáhnout užitečné rozšíření, pomocí kterého nastavení číslování stránek zvládne opravdu každý. (602office.cz, 24.7.2009)

OpenOffice.org vo výrobnej firme 10 – Kontakty

Dôležitou súčasťou sú samozrejme údaje o odberateľoch a dodávateľoch. Toto vo vašom systéme zastrešuje dokument Kontakty, ktorý si dnes vytvoríte. (openoffice.cz, 27.7.2009)

Šesté vydání openMagazinu: Kde používají OpenOffice.org, pestré čtení o Linuxu

Šesté vydání openMagazinu je bohatší o články z portálu MandrivaLinux.cz, najdete v něm také recenzi prohlížeče Chromium, návod na poslouchání rádií z webu nebo vysilující článek o systému Fedora 11. (openoffice.cz, 27.7.2009)

Tvorba klávesových zkratek

Častým problémem pro uživatele, kteří přecházejí z libovolného softwaru na jiný je ten, že klávesové zkratky, které dosud používali, nyní v novém programu nefungují. To však není problém v OpenOffice.org, kde si můžeme namapovat přímo ve Writer či jakémkoliv jiném modulu naše oblíbené klávesové zkratky. To, jak se to dělá, si ukážeme v dnešním článku. (602office.cz, 27.7.2009)

Českomoravská psychologická společnost a OpenOffice.org

Českomoravská psychologická společnost je dobrovolné stavovské, výběrové, vědecké sdružení psychologů České republiky registrované jako občanské sdružení se sídlem v Praze. Společnost podporuje rozvoj psychologie jako samostatné vědecké disciplíny a jako profese, usiluje o šíření odborných psychologických poznatků a svou činností přispívá ke zvyšování odborné úrovně členstva a dalších zájemců o obor. (openoffice.cz, 28.7.2009)

Nová šablona v placené sekci – Poštovní poukázka typu C

Do sekce Ke stažení byla přidána nová šablona. Tato šablona je tvořena v programu Writer. Pomocí polí stačí jen vyplnit pravou stranu složenky + částku slovy a můžeme dokument vytisknout na složenku typu C. (602office.cz, 29.7.2009)

Pooostřehy – pracuje se na lepším uživatelském prostředí

Nová verze ODF pluginu pro MicrosoftOffice od Sunu. Směs krátkých novinek. Práce na novém grafickém rozhraní OpenOffice.org Impress. Přehled několika zajímavých rozšíření. (openoffice.cz, 30.7.2009)

Funkce CHOOSE a převod času do minut

Již z nadpisu vyplývá, že se dnes podíváme na dvě funkce. Ty nejsou obsahově nikterak dlouhé, ale svým významem jistě použitelné a zajímavé. (602office.cz, 31.7.2009)

Režimy v Draw

Dnes se koukneme na pár nástrojů, které při práci s grafikou stojí rozhodně za vyzkoušení. Všechny tyto nástroje naleznete pod ikonou vypadající jako šipka zahnutá do kružnice, viz. obrázek č. 1. (602office.cz, 3.8.2009)

Další vývojové sestavení OOo 3.1.1

Jak upozorňuje GullFOSS, na mirrorech se objevilo další vývojové sestavení chystaného OpenOffice.org 3.1.1, označované jako build OOO310_m17. (openoffice.cz, 3.8.2009)

Prototyp nového uživatelského prostředí pro OOo

GullFOSS veřejně představuje prototyp nového uživatelského prostředí z dílen projektu Renaissance. My jsme na něj upozornili již v článku "Pooostřehy – pracuje se na lepším uživatelském prostředí". (openoffice.cz, 3.8.2009)

Jak pracovat s poli ve Writeru - informace o dokumentu a autorovi

Pole je proměnná, která obsahuje text nebo číslo. Tento text je spjat s obsahem dokumentu. Může obsahovat údaje o autorovi, název dokumentu nebo čísla stránek. (openoffice.cz, 4.8.2009)

Osm důvodů proč používat OpenOffice.org 3.1

Často se diskutuje o tom, co OpenOffice.org oproti MS Office neumí. Na celou problematiku se lze dívat také z druhé strany. Jaké jsou výhody užívání otevřeného kancelářského balíku? Co neumí nabídnout komerční balík? (dsl.cz, 4.8.2009)

Nová šablona v placené sekci – Tabulka splátek k úvěru 10x10

Do sekce Ke stažení byla přidána nová šablona. Tato šablona je tvořena v programu Calc a díky ní si můžete vytvořit přehlednou tabulku s výší splátek a informacemi o platbě, formě úhrady atd. Tabulka je připravena na úvěr 10x10 + akontace, tedy s jednou splátkou navíc. (602office.cz, 5.8.2009)

Absolventská práce v Impress – 1. díl, text a obrázky

Na středních školách je nutné k maturitě vypracovat práci na zadané téma. Text zvládne Writer. Ale některé školy chtějí k textu i prezentaci. K tomu účelu se ideálně hodí Impress z kancelářského balíku OpenOffice.org. (openoffice.cz, 6.8.2009)

Dezinterpretace prototypu nového UI

Juergen Schmidt se na vývojářském blogu GullFOSS pozastavuje nad humbukem, který vznikl kolem prototypu nového uživatelského prostředí pro OpenOffice.org. Vysvětluje důvody jeho podobnosti s ribbonem a znovu upozorňuje, že se jedná pouze o prototyp. (openoffice.cz, 7.8.2009)

Sun plánuje pre OpenOffice Ribbon rozhranie, je pod paľbou kritiky

Spoločnosť Sun predstavila na konci júla prototyp nového užívateľského rozhrania pre svoj kancelársky balík OpenOffice.org vychádzajúci z užívateľského rozhrania Ribbon použitého prvýkrát v Microsoft Office 2007. (dsl.sk, 7.8.2009)

Funkce Křivky pohybu – Impress

Pro dnešní téma jsem si vybral jednu s funkcí programu Impress, který slouží k tvorbě prezentací. Funkce Křivky pohybu slouží k nastavení pohybové animace objektu, tedy pomocí čar, křivek a tvarů nastavujeme, jak se bude pohybovat tvar na obrazovce. (602office.cz, 7.8.2009)

Článok vyšiel v spolupráci 602office.cz a OpenOffice.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz