Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 31. až 32. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 30.7.2011 do 12.8.2011.  

Impress: Práce s tabulkami v prezentaci

Přehledná tabulka je vítaným a často nutným doplňkem prezentace. Aplikace Impress samozřejmě podporuje jejich vytváření a formátování, čemuž se budeme věnovat v dnešním článku. Vedle toho si ukážeme možnosti vkládání a úpravy tabulek vytvořených v aplikacích Writer nebo Calc. Naším cílem je ukázat zejména rychlá a jednoduchá řešení. (openoffice.cz, 1.8.2011)

Vznikla příručka o stylech a formátování dokumentů

Chcete, aby váš dokument vypadal profesionálně, jednotně a snadno se upravoval? Používejte styly. Vznikla o nich příručka, kterou si můžete stáhnout. (openoffice.cz, 1.8.2011)

LibreOffice 3.4.2 je připraven pro podnikové nasazení

The Document Foundation oznámila uvolnění LibreOffice 3.4.2, jež je nyní připraven pro podnikové i uživatelské nasazení. (linux.website21.cz, 1.8.2011)

Nové LibreOffice stojí zejména na kódech firem SUSE, Oracle a Red Hat

Organizace The Document Foundation uveřejnila čísla ukazující, jak kdo moc přispívá k vývoji bezplatné kancelářské sady LibreOffice, přesněji jak kdo přispěl k aktuální verzi LibreOffice 3.4.2. O vývoj se nejvíce zasluhují společnosti Oracle, SUSE a Red Hat. (dsl.cz, 2.8.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Typografické úpravy textu (9)

V poslednom pokračovaní typografických makier, ktoré sa venujú problematike zalomiteľných a nezalomiteľných medzier si ukážeme funkcie pre ich rôzne zámeny navzájom. (inet.sk, 3.8.2011)

Rozšírenie pre export osnovy (nadpisov) do FreeMind mapy a ODT súboru

Chcete exportovať osnovu (nadpisy) do FreeMind mapy a (alebo) do nového ODT súboru? Nainštalujte si rozšírenie JP Export osnovy do FreeMind/ODT. (openoffice.cz, 3.8.2011)

Vyšel finální LibreOffice 3.4.2 a je vhodný i pro firmy

The Document Foundation oznámil na svém blogu vydání nové verze svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Oproti předcházejícím 3.4.0 a 3.4.1 nabízí především větší spolehlivost. (openoffice.cz, 5.8.2011)

Reportáž: ODF PlugFest - Firmy, štátna správa a nezávislí vývojári na jednej lodi

Sedíme vo veľkej sále nemeckého Spolkového ministerstva obchodu a technológií. Zastupujem malú slovenskú firmu, komunitné projekty Docbook2ODF a Cyclone3 ODF Validator a vedľa mňa sedí Miloš Šrámek zo Spoločnosti pre otvorené informačné technológie. (itnews.sk, 5.8.2011)

Calc – zamknutie buniek a dokumentov

V článku si ukážeme, ako použiť zamknutie buniek, listov, dokumentov v zošite Calc a na čo je to možné použiť v praxi. (openoffice.cz, 8.8.2011)

Nová verzia (2011.08.08) rozšírenia pre typografickú úpravu textov

Na základe požiadavok používateľov sme pre vás rozšírenie pre typografickú úpravu textov doplnili o novú funkciu – Oprav konce odsekov. (openoffice.cz, 8.8.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Typografické úpravy textu (10)

V už desiatom pokračovaní seriálu o typografických makrách si ukážeme funkcie pre vkladanie nezalomiteľných medzier priamo počas písania textu. (inet.sk, 10.8.2011)

 

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz