e-TrustEx: Open‑source platforma, kterou poskytne Evropská komise veřejným správám Evropy pro snadnou výměnu digitálních informací

novinky.png Evropská unie si klade za cíl zlepšit způsob efektivní komunikace zejména pro občany, podniky a veřejné správy v jednotlivých členských zemích. Aby se tak stalo, měly by informace proudit přes „bezešvé“ hranice.  

Digitální informace v Evropě

Ještě dnes nedostatek interoperability mezi orgány veřejné správy v Evropě brání poskytování četných digitálních veřejných služeb přes hranice a také napříč odvětvími. Digitální způsob užší spolupráce mezi veřejnými správami by významně snížil administrativní zátěž pro podniky a občany v Evropě.

Členské státy mají možnost se připojit a urychlit zavádění interoperabilních digitálních služeb na evropské úrovni. Evropská komise dává k dispozici otevřený systém e-TrustEx. Jedná se o open-source platformu SOA se souborem obecných služeb, které zajistí bezpečnou výměnu dokumentů v digitální podobě od systému k systému a prostřednictvím standardizovaných rozhraní.

Jeho rozšiřitelnost v kombinaci s open-source přístupem umožní vytvoření ekosystému opakovaně použitelných modulů a aplikací. Například jeho první modul, otevřený e-PRIOR, nabízí elektronické zadávání veřejných zakázek obchodních služeb s cílem umožnit výměnu dokladů o veřejných zakázkách v digitálním formátu mezi orgány veřejné správy a jejich dodavateli.

Ambiciózní cíl

Cíl evropského akčního plánu pro eGovernment na roky 2011-2015 je ambiciózní: „Do roku 2015 zajistit, aby 50 % občanů EU a 80 % podniků mohlo využívat služeb elektronické veřejné správy“. e-TrustEx pomůže veřejné správě k dosažení tohoto cíle.

Chcete-li vědět více, stáhněte si brožuru (anglicky): e-brožura TrustEx.

(Jako ve škole) Průměr: 2.20 | Hodnotilo: 10
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Daniel Sedláček

Daniel Sedláček

Amatérsky se věnuji programování maker od podzimu 2010.
Aktivní jsem na fóru od ledna 2011.
Od července 2011 spolupracuji i jako moderátor fóra.

Využívám pouze OpenOffice.org (LibreOffice nemám nainstalován).

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz