Římskokatolická farnost Vrchlabí používá OpenOffice.org

obecna.png Kancelářský balík OpenOffice.org používá také církev. Oblíbili si ho díky ceně, snadnému ovládání, přímému exportu do *.pdf a dalším výhodám.    

Proč používáte OpenOffice.org?

OpenOffice.org používáme, protože nám poskytuje kancelářský balík na vysoké úrovni, snadno ovladatelný, konfigurovatelný, a to zdarma. Výhodou oproti konkurenčnímu MS Office je např. přímý export do PDF nebo jednoduchý vektorový editor OpenOffice.org Draw. Navíc byl balík vhodným předstupněm pro přechod kancelářského počítače z MS Windows na Linux.

Jací uživatelé, na kolika počítačích a kolik jich je?

V naší organizaci jej používají 2-4 uživatelé. Je nainstalován na jednom počítači v kanceláři farnosti.

Na jakých operačních systémech OpenOffice.org provozujete?

  1. Mandriva Linux

Popište typ dokumentů, které obvykle vytváříte nebo zpracováváte.

Nejčastěji uživatelé vytvářejí jednoduché textové dokumenty, pomocné účetní tabulky v Calcu a kresby v Drawu.

Máte problémy při výměně dat, např. v případě souborů MS Office?

Měli jsme problémy se složitými dokumenty s vnořenými tabulkami (a makry), do kterých se vyplňovaly žádosti o dotace z krajského úřadu. Od tohoto roku naštěstí kraj přešel na webovou aplikaci.

Po zkušenostech, že tlak na používání mezinárodního standardu OpenDocument není u koncových příjemců dobře pochopen a přijímán, používáme většinou *.pdf, občas též formát MS Office a ODF. Záleží na adresátech, což je ovšem náročné na orientaci...

Zhodnoťte kvalitu práce s kancelářským balíkem OpenOffice.org.

Práce s OpenOffice.org je jednoduchá, přehledná.

Doporučil bych ho, protože je kvalitní, stabilní a nabízí výborný poměr cena/výkon.

Vadí nám ovšem, že pomalu nabíhá, zabírá docela velké množství paměti a nabízí málo průvodců. Též že je nutné na některých systémech doinstalovávat kontrolu pravopisu.

Je podle vás literatura a dokumentace k OpenOffice.org dostačující? Chybí vám některý typ dokumentace? Jaké zdroje používáte?

Knihy nepoužíváme. Chybí nám kvalitní dokumentace a kniha pro uživatele, popisující OpenOffice.org verze 2.0 a nyní 3.0

Z webových zdrojů používáme portál openoffice.cz a výjimečně openoffice.org.

Byli byste ochotni věnovat finanční prostředky na úpravu vlastností OpenOffice.org nebo na vytvoření speciálního rozšíření?

Ne. Je to nad naše možnosti a mimo účel naší organizace.

Uveďte prosím informace o vaší organizaci a nezapomeňte také napsat své jméno a pozici či funkci.

Římskokatolická farnost – děkanství Vrchlabí
Náměstí Míru 287
Vrchlabí
Michal Hrdlička
pastorační asistent
www.farnostvr.info

Používáte ve firmě, škole či organizaci kancelářský balík OpenOffice.org? Stáhněte si dotazník Používáte OpenOffice.org?, vyplňte jej a pošlete nám jej (redakce@openoffice_cz). Budeme rádi, když se v rubrice Používají OpenOffice.org objeví další příspěvky. A k tomu potřebujeme vaši spolupráci. Děkujeme.

(Jako ve škole) Průměr: 1.17 | Hodnotilo: 6
 

Komentáře

user avatar Jiri Machac
Odpovědět
Kontrola pravopisu
2. 09. 2009, 22:20:02
To je bohužel nutné zlo, které k popularitě balíku moc nepřidá a uživatelům se to musí opakovat donekonečna. Naštěstí to neplatí pro Linux. Tedy mmohu mluvit pouze za Ubuntu 8.04 a jeho OO.o 2.4.1.

Na okraj:

Open source a církev k sobě tak nějak přirozeně patří. Alespoň ve mne, je toto spojení zakořeněné jako samozřejmost. A to je dobře.
user avatar Jiri Machac
Odpovědět
Re:Kontrola pravopisu
2. 09. 2009, 23:19:36
...musím sám sebe opravit. OO.o 3.x je defaultně i v Linuxu bez kontroly pravopisu. Musí se doinstalovat zvlášť.
user avatar Zvedavec
Odpovědět
Re:Kontrola pravopisu
7. 09. 2009, 01:37:20
Potrebuju vyresit kontrolu pravopisu bezobsluzne na 50PC, to neprida nikomu, ani vyhozeni EULA ani presmerovani vstupu mi nefunguje.

S takovou NEpodporou nema ten balik sanci prorazit ve firmach s vetsim poctem instalaci.
user avatar Jiri Machac
Odpovědět
Římskokatolická farnost Vrchlabí používá OpenOffice.org
7. 09. 2009, 14:56:16
Hromadne instalace provadim zasadne pres specializovany SW, ktery dokaze ozrcadlit HDD.

Kontrola pravopidu se predpripravi ve vzorovem profilu, ktery se nasledne zkopiruje do profilu Default User. Kdokoliv se pak prihlasi, ma vse potrebne spustene a nakonfigurovane.

S prichodem Oraclu se mozna zkostnately management SUNu probere. Jinak naskok Office2007 nikdy nedozene. Operovat nulovou cenou v konkurencnim boji neobstoji. Dulezita je funkcionalita, rychlost a komfort prace. Cim vice se bude OO.o odlisovat, tim mene lidi ho bude pouzivat. Toto musim, ac nerad, konstatovat a stojim si za tim.
user avatar Zvedavec
Odpovědět
Re:Římskokatolická farnost Vrchlabí používá OpenOffice.org
8. 09. 2009, 07:18:26
Hromadna instalace prece nemuze byt spojena se zrcadlenim disku. Takovy obycejny program jako kancelarsky balik, zejmena u OO, prece potrebuju instalovat casteji nez instalovat novy system. Nehlede na to, ze ne vzdy je Vas system instalaci vyhodny (ev. ne pro kazdeho).

Vyvojari na podniky kaslou - podpora pro hromadne instalace je temer nulova nebo tajna.
user avatar Mach
Odpovědět
Re:Re:Římskokatolická farnost Vrchlabí používá OpenOffice.org
8. 09. 2009, 19:34:29
Souhlasim, zrcadleni disku je vhodne pouze ve specifickych instalace, kdy PC jsou HW stejna a kolekce SW taktez. Pokud jde o aktualizace, tak to je problem a zdaleka se netyka jen OO.org.

Hromadnou instalaci ve Win domene bych si predstavoval jako sluzbu na serveru, ktera by poskytovala lokalnim stanicim aktualizace OO.o. To i Linux to ma zmaknute lepe: staci vytvorit na serveru slozku s balicky a stanice si odtud vesele stahuji aktualizace. Primitivne jednoduche.

Jak se ma potom takovy spravce site statni spravy (kam se vsichni snazi OO.o nacpat) kvalitne a efektivne pracovat? Pokud se vyvojari nezacnou zamerovat timto smerem, OO.o zustane pouze ve sfere malych firem, ruznych neziskovych organizaci a obyvakovych PC.
user avatar PetrV
Odpovědět
Vím, že se opakuju, ale...
8. 09. 2009, 21:34:01
Jaké míváte potíže při kopírování uživatelských adresářů do různých počítačů? Opravdu nechápu.... vždyť já to dělal taky tak, v práci, a vše bylo OK.
Je to teda metoda pod psa, chápu, ale aspoň něco...
user avatar Zvedavec
Odpovědět
Re:Vím, že se opakuju, ale...
8. 09. 2009, 21:52:51
"Je to teda metoda pod psa, chápu..."
Odpovedel jste si sam :-)

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz