Výber správ zo sveta OpenOffice.org 19/2008

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 30.11. do 14.12.2008.  

Jak na štítky?

Dneska si ukážeme, jak se velice snadno zachází ze štítky s adresou odesílatele. Princip je velice jednoduchý a pochopí ho opravdu každý. Praktické využití vidím hlavně u e-shopů, podniků anebo u lidí, kteří ještě nevyměnili klasickou poštu za tu elektronickou a balíčky poslané poštou za kurýrní služby. (602office.cz, 2.12.2008)

CZJUG Prosinec - Integrace OpenOffice s Javou

V pondělí 15.12. od 18h (ČVUT, Karlák, posluchárna K9 - podle nového značení KN:E-301) proběhně poslední letošní setkání Czech Java User Group s podtitulem OpenOffice.org a jeho integrace s Javou. Čeká nás jedna přednáška, kterou bude mít Robert Vojta. Pokud se chystáte přijít, dejte to prosím nezávazně vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz. (java.cz, 2.12.2008)

Makrá v OpenOffice.org 14/2008

V poslednom tohtoročnom pokračovaní seriálu o makrách v OpenOffice.org sa budeme venovať okrajom buniek v tabuľkovom procesore Calc. (inet.sk, 3.12.2008)

Pooostřehy z dění kolem Openoffice.org

Vývojáři nezahálejí a po skončivší konferenci v Pekingu se objevují nové nápady a myšlenky. Opravují se chyby, navrhují novinky a chystají se nové verze. Přečtěte si několik zajímavých postřehů ze života kolem Openoffice.org. (openoffice.cz, 3.12.2008)

Šablona pro výpočet silniční daně

Čtenáři pravidelně posílají své šablony, tentokrát něco pro motoristy. (openoffice.cz, 3.12.2008)

Nastavovanie okrajov buniek

Nepostačujú vám štandardné možnosti nastavenia okrajov buniek v module Calc? Nainštalujte si rozšírenie „JP_Okraje_Buniek.oxt“, ktoré ponúka v tomto smere rozšírené možnosti. (602office.cz, 3.12.2008)

Nová šablona

Dnes byla do placené sekce vložena nová šablona, která se hodí všem školám a školkám s jídelnami. Pro ně byl vytvořen jídelníček na celý týden, do kterého si jednoduše vložíte jednotlivé pokrmy. Dobrou chuť! (602office.cz, 3.12.2008)

Ako vytvoriť rozšírenie 2 – Vnútorná štruktúra

V prvom dieli seriálu návodov o vytváraní rozšírení ste si pripravili makro, z ktorého chcete urobiť rozšírenie. Pokiaľ chcete z tohto makra urobiť rozšírenie, musíte k nemu pridať ďalšie údaje, pomocou ktorých ho OpenOffice.org dokáže nainštalovať. Rozšírenie je v skutočnosti súbor v ZIP formáte. Čo všetko obsahuje? To bude ukázané v dnešnom pokračovaní návodu na jeho tvorbu. (openoffice.cz, 4.12.2008)

OpenOffice.org útočí potřetí

Přesně osm let poté, co firma Sun uvolnila zdrojové kódy balíku StarOffice a vznikl OpenOffice.org, se zároveň objevila jeho nejnovější verze 3.0. Stalo se tak 13. října a pokud chcete vědět, co se vlastně změnilo, začtěte se do následujícího článku. (linuxexpres.cz, 4.12.2008)

Kniha jízd

Knihu jízd na rok 2009 jako šablonu pro Calc připravil čtenář Pavel Konečný. Děkujeme. (openoffice.cz, 4.12.2008)

Písmomaľba (WordArt)

Potrebujete v OpenOffice.org do textu vkladať tzv. umelecky tvarované písmo, známe aj ako WordArt? Použite nástroj „Písmomaľba“ (Fontwork). (602office.cz, 5.12.2008)

Kopírování html textu a následné vkládání

Dnes si ukážeme, jak překonat úskalí zvané kopírování webových stránek. Už jste si někdy chtěli stáhnout texty z nějakých www stránek, ale poté, co jste si označený text vložili do nového dokumentu a následně jste viděli co se s textem stalo, znechuceně jste zavřeli program a radši jste si to napsali sami? Tak potom je tento článek dělaný právě pro Vás. (602office.cz, 5.12.2008)

Jak pracovat s portálem OpenOffice.cz

Portálu OpenOffice.cz se již nedá říkat "úplně nový", protože úspěšně funguje již několik měsíců, nicméně stále obsahuje sekce, které pro mnoho z vás nové být mohou. Jak se na portálu vyznat a kde co hledat? (openoffice.cz, 5.12.2008)

OpenOffice.org 3.0: Draw, vektorová grafika i editace PDF

Naučte se pracovat s kancelářským balíkem OpenOffice.org 3.0! V dnešním dílu se zaměříme na aplikaci Draw, která byla v předchozích edicích poněkud podceňovaným členem balíčku. Ta si již poradí s editací PDF a stává se tak užitečným nástrojem. (magazin.slunecnice.cz, 7.12.2008)

Zajímavý blog nabízí karty s rychou nápovědou k OpenOffice.org

Zajímavý blog věnující se "jiné kanceláři" (se zaměřením na OpenOffice.org) se nedávno uvedl praktickými pomůckami pro uživatele. (openoffice.cz, 8.12.2008)

Jak si vytvořit vlastní vizitky

Žijeme v době, kdy si můžeme všechno koupit, proto si většina z nás nechá udělat i tak „jednoduchou“ věc, jakou je vizitka. Přitom je to celkem snadná a zábavná záležitost, navíc jen vy sami víte to, co se vám přesně líbí, a proto v následujících řádcích popusťte uzdu své fantazie a ponořte se do světa barev, log a informací." (602office.cz, 8.12.2008)

Ako vytvoriť rozšírenie 3 – Súbor description.xml

V dnešnom pokračovaní seriálu o tvorbe rozšírení bude ukázané, ako zadefinujete názov, verziu rozšírenia a do rozšírenia vložíte licenčné ujednanie. (openoffice.cz, 10.12.2008)

Nové šablony v placené sekci

Dnes byly na server umístěny dvě nové šablony do sekce Ke stažení, jedná se o PF 2009 pro osobní a podnikovou korespondenci. (602office.cz, 10.12.2008)

Dokumentovaná šablona: Předávací protokol

Většina firem disponuje nějakým drobným majetkem. Většinou se jedná o přenosné počítače, mobilní telefony, ale můžeme sem zahrnout i automobily a jiné pracovní nástroje svěřované zaměstnancům k užívání. Je zapotřebí vést evidenci vydaného a přijímaného materiálu. Obvykle se k tomu používá tzv. Předávací protokol, který se přímo nabízí, aby byl zpracován jako šablona. (openoffice.cz, 11.12.2008)

Šablona: Nástěnný kalendář na rok 2009

Pan Pavel Konečný nám zaslal nástěnný kalendář na rok 2009. Děkujeme. (openoffice.cz, 11.12.2008)

Budoucí uživatelské rozhraní OpenOffice

S cílem „vytvořit uživatelské rozhraní, pro které se uživatelé rozhodnou ne protože potřebují, ale protože chtějí“ nastartoval nový projekt, který má vtisknout novou tvář kancelářskému balíku OpenOffice.org. Vytvořit uživatelské rozhraní pro tak velký balík není vůbec jednoduché, takže je zatím vše ve fázích příprav, ale prvního návrhu bychom se měli dočkat mezi březnem a červnem příštího roku. (root.cz, 11.12.2008)

Spekulace: USA by měly mnohem více používat OpenOffice.org

V současné finanční krizi by se mělo šetřit všude - proto by měla americká vláda prosadit používání Openoffice.org na státních úřadech. Nejen na toto téma spekulují někteří blogeři. (openoffice.cz, 12.12.2008)

Německá spolková vláda přistoupila k zavádění formátu OpenDocument

Rada IT německé spolkové vlády se rozhodla postupně zavádět formát ODF na úřady státní správy. (openoffice.cz, 12.12.2008)

Formátování dopisů

Dneska si ukážeme, jak si můžeme naformátovat text dopisu, aby měl úřední formu. Jen malá připomínka k textu, ten je smyšlený a záměrem autora rozhodně nebylo dotknout se jakékoliv osoby či firmy. (602office.cz, 12.12.2008)

Článok vyšiel v spolupráci so 602office.cz.

(Jako ve škole) Průměr: 5.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz